DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HABERLER


ÖĞRENCİLERİMİZDEN > Eren Güngör 10.Mart.2017

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle

Merhaba. Ben İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Ülkemizde avukatlık mesleğinde ingilizceye ihtiyaç duyulmayacağı düşünülse de bilinenin aksine oldukça gerekli ve bilinmesi zorunlu bir dildir. Bütün bu nedenler sonucunda, her yıl İstanbulda düzenlenen IEFT Yurtdışı Eğitim fuarına katıldım. Horizon Yurtdışı Eğitim ile bu sayede tanıştım.

Temel bilgileri fuarda öğrendikten sonra randevu alıp birebir görüşmeye gittiğimde kararımı vermiştim. Horizon’u tercih etmemdeki sebep çok yardımcı olmaları ve her konuda çok rahatlıkla danışabiliyor olmam. Vize işlemlerinde hiçbir sorunla da karşılaşmadım bu sayede. Pelin Hanım bana hem okulu seçmem hem de vize aşamalarında oldukça yardımcı oldu. Şimdi ise Brighton St. Giles International Collage’de öğrenciyim. Burası küçük ve sevimli bir şehir. Genellikle yağmurlu ve hava kapalı oluyor bu mevsimlerde. Ancak insanları çok sıcakkanlı. Konaklamam da ise aile yanı tercih ettim, çünkü burada ev sahipleri ile sürekli İngilizce konuşabiliyorsunuz. Böylelikle dilinizin gelişmesinde oldukça etkin rol oynuyor. Ayrıca evimde farklı ülkeden gelen bir kız arkadaşım da var. Böylece onunla da sürekli pratik yapıyor ve farklı kültürler öğrenmiş oluyorum.

Okulumda ise yine her ülkeden ve her yaştan insan var. Sabah 9.00 da başlayıp 15.30 da bitiyor. Gün boyunca sürekli ingilizce konuşuyorum. Bir süre sonra çekinme duygunuzu üzerinizden atıyorsunuz. Okulumun her akşam bir etkinliği oluyor. Ayrıca ingiliterenin farklı yerlerine günü birlik turlar düzenleniyor. Öğretmenler ilgili ve sınıflar yaklaşık 9 kişilik. İnanıyorum ki 4 aylık eğitimim sonunda ingilizce seviyem çok ilerleyecek. Bir dil öğrenmek ve başka bir ülkeye seyehat etmek size bambaşka dünyaların kapılarını açacaktır. Ufkunuz ve düşünceleriniz daha ilk dakikadan değişmeye başlayacak, gördükleriniz ise size çok farklı gelecek. İnsanın kendi kişisel gelişime yapılan yatırım benim gözümde en değerlisidir. Hiçbir dili özellikle İngilizce’yi gereksiz görmeyin.
akreditasyonlarımız

Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.