DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HABERLER

Emel Öner
Emel Öner > HORIZON EĞİTİM KURUMLARI YİNE BİR İLKE İMZA ATTI 18.Mayıs.2013

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle


HORIZON  EĞİTİM KURUMLARI YİNE BİR İLKE İMZA ATTI!


14 yıldır hizmet kalitesinden ödün vermeden farklı çalışmaları ile dikkat çeken, sosyal sorumluluk projeleriyle ses getiren ve eğitim işini kendine misyon edinen Horizon Eğitim kurumları başarı halkasına bir yenisini daha ekliyerek büyümeye devam ediyor.

2013 – 2014 eğitim ve öğretim yılına Horizon Cambridge Associate School ile merhaba diyecek olan Horizon, 160’dan fazla ülkede, 9 binin üzerinde okulun bir parçası ve dünyanın en büyük uluslararası eğitim programları sağlayıcısı Cambridge University International Examinations Board ve Cambridge Assessment ile işbirliği yaptı ve Türkiye’de bir ilk Horizon Eğitim Kurumlarının büyük adımıyla gerçekleştirildi.

İngiliz ve Türk müfredatıyla öğrencilere çift dilde (Türkçe – İngilizce)  ve aynı anda sunan ilk ve tek okul Horizon Cambridge Associate School yeni öğrencilerine bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak.

                                              

Tarabya sahilinde, 5 dönümlük bir arazide muhteşem bir kampüs düşünün. Herşey öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edildi ve  okulumuz son teknoloji ile donatıldı. Spordan sanata bir çok branşta, öğrencilerin yeteneklerinin parlatılabilmesi için ise her imkan mevcut.

Söz eğitimle devam etsin.. Eğitimlerimiz, Türk İlköğretim ve Lise eğitim müfradatına parelel olarak Cambridge Üniversitesi Uluslararası İlköğretim ve Lise Eğitim müfredatı ile birlikte, çift dilde (Türkçe – İngilizce) sunulacak.
 
Horizon Cambridge Associate School öğrencilerinin ayrıcalıkları , hem eğitim hayatları hem de ömürleri boyunca onları takip edecek. Özellikle yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler,  mezun olduklarında ellerinde uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya sahip olmakla kalmayıp akıcı bir İngilizce ve başta Cambridge, Oxford, Harvard olmak üzere dünyanın marka üniversitelerine direk geçiş ve burs olanaklarından faydalanabileceklerdir. Bu gerçekten eğitim adına büyük bir adım, üstelik Türkiye’de bir örneği de yok..

Mezun öğrenciler Cambridge A Level diplomaya, Birleşik Krallık’taki bütün üniversitelere direk geçiş hakkına, Amerika ve Kanada’da 450’den fazla  üniversitede bir senelik ileri seviye geçiş ya da kredi transferi sağlamak gibi imkanlara da sahip olacaklar. Bunlar ayrıcalıklarımızın sadece bir kaçı.

Horizon Cambridge Associate School’un diploması Avrupa üniversitelerinde de Fransız Bakaloryası ve Alman Abituruna denk giriş şartı olarak kabul ediliyor.

Özenle oluşturulmuş bir müfredat, bilgi ve becerilerin değer bulduğu bir ortam, başarı odaklı yaklaşım ve global düzeyde imkanlar.. Yaşları 5 ila 19 arasındaki genç beyinler, geleceklerini burada şekillendirecek. Bir elmas bile,  işlendiğinde,  değerlidir..

Ezberden uzak, özgür öğrenme temelli, yapıcı düşünme esaslı bir sistemle, kendine güvenli nesiller yetiştirmek, sorumluluk sahibi, sosyal becerilerini kullanabilen, dünyaya geniş bir perspektifle bakabilecek çocuklar geleceğin mimarları olacak. İşte biz onları eğiten kurum olmak için göreve hazırız, bunun için buradayız.

Türkiye’de eğitim alanında bir farklılık yaratmaya hazırlanan Horizon Cambridge Associate School seçkin öğrencileriyle ses getirecek, pek çok başarıya da imza atacak.

Aslında  bu projenin ilk adımları Horizon tarafından  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cambridge CIE işbirliği ile Cambridge A Level eğitimlerinin  Kabataş Erkek Lisesi ve Kadıköy Atatürk Fen Lisesi öğrencilerine Eylül 2013 akademik döneminde   başlanacak olmasıyla   hayata geçirildi.
 
Horizon Eğitim Kurumları bu konuda iddialı. Eğitim kadrosu alanında uzman isimlerden seçildi. Yerli ve yabancı eğitmenler, öğrencilerimizin hep en iyiye doğru gitmesini sağlayacak. A Level’da kalifikasyonlar, geleneksel ders çalışma becerileri üzerine yoğunlaşmakta ve bu kalifikasyonları alan öğrenciler oldukça geniş bir yelpazedeki akademik konuların yanında mesleğe yönelik alan seçimleri de yapabilme becerisiyle öne çıkmakta. Tam donanımlı akademisyenler, tam donamlı gençler yetiştirecek.

Kontenjanlar sınırlı, sınav ve referansla öğrenci kayıtları alınacak. 16 Haziran 2013’te ise Tarabya kampüsümüzdeki tanıtım günlerine bekliyoruz.

akreditasyonlarımız

Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.