DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HABERLER

Pelin Sağır
Pelin Sağır > İşletme Lisans Derecesi Özellikleri 18.Mart.2015

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle

İşletme lisans derecesi, 4 yıllık lisans programını tamamladıktan sonra aldığınız derecedir. Bu durumda “ İşletme” genellikle şemsiye terimi oluyor, çünkü bu alanda oldukça fazla bir uzmanlaşma bulunmaktadır.

Kendi iş yerinizi açmak veya yeni başlangıçların gerçek bir karlı işletmeye dönüşmesine yardım etmek için girişimci olmak hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz. Bu teknik bilgilerle çalışanları denetlemenize yardımcı olabilecek yönetim becerileri öğrenebilirsiniz, çünkü bu eğitim size daha iyi kar için bu teknik yetenekleri şirketiniz tarafından nasıl kullanacağınızı anlamanıza yarar.

Aldığınız eğitim çoğunlukla konu odaklı olur. Teoriler her zaman ikinci planda kalacaktır ve odaklandığınız şeyler can alıcı noktalara vurgu yapan asıl konular olacaktır. Başarının nasıl oluşacağını sorgulayacaksınız ve ticaret hayatının asıl başarısızlık nedenlerini saptayacaksınız. Farklı bölümlerin bir arada nasıl çalışabildiğini ve motive edici araçların üretimde nasıl fark yarattığını kapsamlı bir şekilde anlayacaksınız.


İşletme Lisans Diploması İle Ne Yapabilirsiniz?

İş hayatına atıldığınızda yapabileceğiniz pek çok farklı şey olacak ve kendi özel işleriniz kolejde aldığınız eğitime bağlı olarak belirlenecek. Tipik bir ticaret bir kaç farklı bölümden oluşur ve uzmanlaştığınız yeteneklere bağlı olarak bu bölümlerden birini tam olarak temsil edeceksiniz. İnsan kaynakları, muhasebe, pazarlama, reklamcılık ve hatta üretim bu bölümler içinde yer alır.

Genelde işinizi 2 kısıma ayırabilirsiniz. Birincisi teknik; tasarıları ve tasvirleri değerlendiriyorsunuz, ürünlerinizin ve hizmetlerinizi tanıtmak için yeni ve etkili yollar planlıyorsunuz. Diğer kısım ise liderlik ve yönetme hakkında – birbirine uyum sağlayabilen çeşitli yetenek ve yaradılıştaki insanları yönetme kabiliyetiniz olacaktır.

Aslında iş hayatı için önerdiğiniz yetenekler, işi daha yararlı kılmaya yönelik yeteneklerdir. İşletme mezunu olarak, şirketinizin yönettiği işlerin bütün sistemini daha iyi anlayabilirsiniz. Sezgileriniz büyük kayıplardan kurtulma veya büyük kar yaratma arasında temel fark oluşturabilir.


İşletme Lisans Diploması İle ilgili En İyi Okullar Nelerdir?


Pek çok işletme yayınlarının ve organizasyonlarının işletme alanında en iyi lisans diploma programını sundukları kendi listeleri vardır. Bunlar oldukça farklı olabilir, çünkü her bir grubun kendine ait en iyisini belirleme yöntemleri mevcuttur. Faakt bu listelerin en yakın sorgusu, yine de sürekli olarak başarılı olan bir kaç okulu açığa çıkaracaktır. University of Texas at Austin, University of Pennsylvannia ,Notre Dame bu okullar arasındadır. Daha çok matematiksel olarak işletmede uzmanlamış olan Massachusetts Institute of Technology (MIT) de herkesin top okul listesinde yer alan bir okuldur.

Burada daha da önemlisi, bu okulların potansiyel iş verenler tarafından oldukça yüksek beğenilerini kazanmalarıdır. Kendi görev listeleri için en iyi öğrencileri seçtikleri, aranan yüksek kalitede profesörlerinin olduğu ve sağladıkları eğitimin çok iyi olduğu biliniyor. Bu okulların birinden alınan İşletme lisans derecesi işverilebilirlik açısından sizi başarıya taşıyacaktır.
akreditasyonlarımız

Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.