DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Frances King School

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : İngiltere
Şehir Adı : Londra
Okul Adı : Frances King School
Web Site : goo.gl/JLTCRp
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 2060 GBP --
3 Hafta 3000 GBP --
4 Hafta 3940 GBP --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

1973 yılında Londra merkezde kurulmuş olan Frances King, Londra’nın bilinen en kaliteli dil okulları arasında yer almaktadır. Frances King School of English, British Council, English UK ve az sayıda İngiliz dil okulunun sahip olduğu Quality English eğitim ve kalite akraditasyonlarına sahiptir.Frances King yaz dönemi kamp programını Londra’nın elit bölgelerinden biri olan Kensington’da bulunan University of London’ın bünyesindeki Heythrop College’da gerçekleştirmektedir.Program Merkezi: Londra, İngiltere
Program Tarihi: 30 Haziran - 14 Temmuz
Yaş Aralığı: 12 - 17
Eğitim: Genel İngilizce
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Tek Kişilik
Aktivite Seçenekleri: Kültürel Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Heathrow Havaalanı

Program Ücreti:  2060 £ (2 Hafta) | 3000 £ (3 Hafta) | 3940 £ (4 Hafta)                      


Eğitim

Genel İngilizce dersleri sabah 9.00 ile 13.00 arasındadır. Genel İngilizce programına ek olarak öğrenciler Moda, Sanat ve Tasarım, Londra’yı Keşif veya Spor temalarından birini seçerek ilgili konuda seminerlere ve gezi programlarına katılırlar. Öğrenciler bunun yanında haftalık Liderlik seminerlerine de katılabilirler.


Konaklama ve Yemekler 

Öğrenciler kampüsünde bulunan yurtlarda tek kişilik kalırlar. Odalarda lavabo bulunmakla beraber banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. Her katta bir veya iki okulundan görevli kalmaktadır. Odalarda internet bulunmaktadır.

Sabah kahvaltıları 8.00 -8.45, öğle yemeği 13.00-14.00, akşam yemekleri ise 18.00-19.00 arasındadır. Akşam yemeklerinde soğuk, sıcak yemekler, vejetaryenler ve domuz eti yemeyenler için seçenekler bulunmaktadır. 


Aktivite ve Geziler

Öğle yemeği sonrası aktiviteler genellikle 17.30’a kadar sürmektedir. Akşam aktiviteleri ise her akşam kampüste organize edilmektedir. 16 ve 17 yaşını doldurmuş öğrenciler ailelerin izni ile akşam yemeğinden sonra belli bir saate kadar Londra’da grup halinde gezebilirler. Geziler Londra’nın çevresinde veya Windsor, Brighton gibi diğer yakın şehirlere düzenlenmektedir.


Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer program ücretine dahildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.

Londra

İngiltere’nin başkenti olan Londra, kendine özgü tarihi mimarisi, şehir düzeni, hareketliliğini yanı sıra aynı zamanda biraz şehir merkezinden uzaklaştığınızda huzurlu ve sakin yaşam tarzı, şehrin her yerine dağılmış çok sayıda yemyeşil parkları ile şehir içinde doğal yaşamı muhafaza edebilen bir şehirdir.. Ayrıca dünyanın en büyük metropollerinden biri olan , kültür zenginliği ve eğlence hayatı ile turistler ve öğrenciler için en popular şehirlerinden biridir.

Londra’da, Oxford Street’ten alışveriş yapabilir, Hyde Park'ta Pazar günü Serbest Kürsü'ye gidip istediğiniz konuda konuşabilir, Thames'te tekne turu yaparak nehir boyunca birçok güzellikle karşılaşabilirsiniz. Tower Bridge’e çıkıp dünyanın en büyüleyici manzaralarından birini izleyebilir, üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilir, İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'in ikamet ettiği Buckingham Sarayı'nı gezebilir, London Eye'a çıkıp 135 metre yükseklikten tüm Londra'ya hakim olabilirsiniz. British Museum'da Türkiye’de dahil dünyanın birçok ülkesinden gelen tarihi eserleri görebilir, Lady Diana'nın evi olan Kensington Palace'ı ziyaret edebilir, Portobello Market ve Camden Town Market sokak pazarlarında her türden ikinci el alışverişi yapabilirsiniz.

Ağustos ayında Londra'daysanız inanılmaz ses ve görüntü gösterileriyle dolu Nothing Hill Karnavalı'na katılabilir, Madame Tussaud’s Müzesi'nde dünyaca ünlü kişilerin balmumundan heykellerini görebilir, dünya saat sisteminin merkezi Greenwich'teki Denizcilik ve Rasathane müzelerini gezebilirsiniz. Renklerinin ve çeşitliliğinin tadına varmak isteyen öğrenciler için en ideal öğrenim mekanıdır. Tüm bu özelliklerinin yanında Londra, İngilizce eğitiminde yüzlerce profesyonel dil okuluna ev sahipliği yapması nedeniyle dünyada İngilizce eğitiminin 1 numaralı merkezidir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin