DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Summer Discovery - Georgetown University

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Washington D.C.
Okul Adı : Summer Discovery - Georgetown University
Web Site : goo.gl/83VhI8
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta 6999 USD --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Summer Discovery, 50 yılı aşkın süredir Musiker ailesinin yönetimi altında Dünya’nın en bilinen üniversitelerinde öğrencilerine çok çeşitli yaz programları sunar. Amerika ve İngiltere’de 13 kaliteli programı ile öğrencilerine ulaşan Summer Discovery lise öğrencilerinin üniversite yaşantısını tecrübe etmesine olanak sağlar.


Georgetown University

1789’da kurulan Georgetown University uluslararası ilişkiler, politika ve hukuk alanlarında dünya çapında Amerika’nın en iyi 20 üniversitesi arasındadır. Washington D.C.’de yer alan okul lise öğrencilerinin üniversite yaşantısını tecrübe etmesine olanak tanır.

Program Merkezi: Washington D.C.
Program Tarihi: 1 Temmuz – 20 Temmuz 2018
Yaş Aralığı: 14 – 18 (9. 10. 11. 12. sınıf öğrencileri)
Eğitim: Akademik
Konaklama Seçenekleri: Çift Kişilik Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Program Ücreti: $6,999/3 Hafta
Havaalanı Transfer: $75/ Tek yön (Dulles Uluslararası Havaalanı)

Eğitim

Öğrenciler işletme ve ekonomi, spor ve eğlence hukuku, tıp, jüri denetimli duruşmalar, SAT hazırlığı gibi 30 farklı program arasından seçim yapar ve 3 hafta boyunca seçim yaptığı alanda eğitim alır.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler program boyunca okul kampüsündeki Village C Residence Hall’deki çift kişilik odalarda kalır. Tuvalet ve banyolar iki kişi paylaşımlıdır. Hafta içi ve hafta sonu 2 öğün yemek programa dahildir.

Aktivite ve Geziler

Derslerden sonra ve akşamları öğrenciler için çeşitli aktiviteler düzenlenir. Bunlara ek olarak hafta sonları dda geziler organize edilir. Gezilerden bazıları;Six Flags America Amusement Park,National Mall, Washington Monumenet, Lincoln Memorial, National Harbor, US Capitol Building, US Supreme Court

Havaalanı Transfer

Öğrencilere ek ücret ile havaalanı transfer imkanı sunulmaktadır. Program başlangıcı Cumartesi, bitişi Perşembe günüdür.


**Summer Discovery merkezlerinde ek ücretler; $100 başvuru ücreti, $ 70 kimlik ücreti, $ 295 sağlık sigortası ve lokasyona göre değişiklik gösteren kitap ücretleri.

Washington D.C.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington D.C. Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında bulunmaktadır. D.C. kısaltmasının açılımı "District of Columbia" (Kolumbiya Bölgesi)'dir.Beyaz Saray, ABD Kongresi, ABD Yüksek Mahkemesi, Dünya ülkelerinin büyükelçilikleri, kabine sekreterlikleri (bakanlıklar) gibi bütün federal kurumlar bu kentte yer alır.Amerika Birleşik Devletleri'nin başkentinin her hangi bir eyaletin sınırları içinde yer almasının o eyalete çok büyük bir ayrıcalık sağlayacağı düşüncesiyle bu kent District of Columbia denilen özel statüde bir bölge olarak kabul edilmiştir.Kendi başına bir eyalet veya herhangi bir eyalete bağlı olamayan şehrin özerk statüsü bakımından bir benzeri daha dünyada bulunmamaktadır.

Burada eğitim alırken gezip görebileceğiniz yerlerin başında Smithsonian Institute gelmektedir.
Smithsonian Institute: Bir müze değil, 14 müzeyi toplayan kapsamlı bir enstitüdür. 13 tane Washington'da, bir tane de New York'ta bulunmaktadır. Enstitü, müzelerde sadece yüzde biri sergilenen, 75 milyonun üzerinde sanatsal ve bilimsel esere sahiptir. Bütün müzelere giriş ücretsizdir.

Washington D.C ‘de sporsal faaliyetler de oldukça gelişmiştir. Basketbol, buz hokeyi, beyzbol, Amerikan Futbolu, Futbol, Lakros sporları eyalete birçok şampiyonluk getirmiştir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin