DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Summer Discovery - University of Texas, Austin

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Texas
Okul Adı : Summer Discovery - University of Texas, Austin
Web Site : goo.gl/qFI6U3
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta 5999 USD --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Summer Discovery, 50 yılı aşkın süredir Musiker ailesinin yönetimi altında Dünya’nın en bilinen üniversitelerinde öğrencilerine çok çeşitli yaz programları sunar. Amerika ve İngiltere’de 13 kaliteli programı ile öğrencilerine ulaşan Summer Discovery lise öğrencilerinin üniversite yaşantısını tecrübe etmesine olanak sağlar.


University of Texas at Austin

1883 yılında kurulan University of Texas at Austin dünyanın en iyi araştırma üniversiteleri içerisinde yer alır. Amerika’nın en iyi devlet üniversiteleri içerisinde 16.sırada yer alan okul Austin’de yer alır. 

Program Merkezi: Austin,Texas
Program Tarihi: 23 Haziran – 13 Temmuz 2018
Yaş Aralığı: 14 – 18 (9. 10. 11. 12. sınıf öğrencileri)
Eğitim: Akademik
Konaklama Seçenekleri: Tek Kişilik veya Çift Kişilik Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Program Ücreti: $5,999/ 3 Hafta
Havaalanı Transfer: $75/ Tek yön (Austin-Bergstorm Havaalanı)

Eğitim

Summer Discovery University of Texas at Austin ise 50 yılı aşkın süredir yaz dönemlerinde öğrencilerine spor yönetimi, anormal davranışlar psikolojisi, moda yönetimi, reklamcılık, tıp ve bilgisayar programcılığı gibi birçok alanda 20 farklı program sunar. Öğrenciler bu programlar içerisinden seçim yapar ve 3 hafta süresince bu alanda eğitim alır.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler kampüse çok yakın mesafedeki Callaway House’de 4 kişilik suitlerde tek veya kişilik odalarda kalır. Her suitte oturma odası, mutfak ve iki veya dört kişi kullanımlı duş ve tuvalet mevcuttur. Her odada kişiye özel yatak, çalışma masası, dolap mevcuttur. Odalarda wifi ile internete bağlanılabilirHafta içi ve hafta sonu 2 öğün yemek programa dahildir.

Aktivite ve Geziler

Derslerden sonra ve akşamları öğrenciler için çeşitli aktiviteler düzenlenir. Bunlara ek olarak hafta sonları dda geziler organize edilir. Geziler; Alamo Visit, Sichlitterbahn Water Park, Six Flags Fiesta Texas, Zilker Park ,UT Austin Tower,Blanton Museum of Art

Havaalanı Transfer

Öğrencilere ek ücret ile havaalanı transfer imkanı sunulmaktadır. Program başlangıcı Cuma, bitişi Perşembe günüdür.

**Summer Discovery merkezlerinde ek ücretler; $100 başvuru ücreti, $ 70 kimlik ücreti, $ 295 sağlık sigortası ve lokasyona göre değişiklik gösteren kitap ücretleri.

Texas

Teksas, Amerika Birleşik Devletleri 'nin güneyinde yer alan bir eyalettir. Yüzölçümü 695.622km²'dir. Nüfus sıralamasında California’dan sonra ikincidir. Batısında New Mexico, kuzeyinde Oklahoma, kuzeydoğusunda Arkansas, doğusunda Louisiana, güneydoğusunda Meksika körfezi ve güneyinde Meksika vardır. Meksika'yla olan sınırı tamamen "Rio Grande" nehri ile çizilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde yüzölçümü bakımından Alaska'dan sonra 2. gelir. Yüzölçümü Rusya ve Türkiye dışında tüm Avrupa devletlerinden geniştir.Başkenti Austin'dir. Diğer bir şehri olan Houston ise nüfus bakımından ABD’nin 4. büyük şehridir.Dünyanın enerji başkenti kabul edilmektedir. Uzay araştırmaları ve sağlık hizmetleri alanında yine dünyanın en önde gelen şehridir. Houston, dünyanın en iyi tıp merkezlerinden birine, NASA’ya, gelişen bir müze ve sanat alanına, ayrıca geleneksel Rodeo Show’a ev sahipliği yapmaktadır.Texas Eyaleti, tek başına, dünyanın 11. büyük ekonomisidir.

Teksas halkının (%83)'ü beyazdır. geri kalan (%17)ise siyahidir. Etnik köken olarak ;Meksikalı (%25,3), Alman (%10,9), Afrikalı ve yerliler (%10,5), İngilizler (%7,2), İskoçlar ile İrlandalılar (%7,2) ve geri kalanlardan oluşur.

İklim olarak kıyılarda ve doğuda sıcak ve nemli alttropikal, iç kesimlerde özellikle Panhandle'de kuru ve en düşük sıcaklık ile en yüksek sıcaklık dereceleri arasında fark büyük olan kara iklimi egemendir.

Teksas'ta en çok konuşulan dil İngilizce'dir.İngilizce'den sonra İspanyolca konuşulur ve İspanyolca'yı Fransızca izler. Türkçe, Almanca, Lehçe, Çekçe, Korece, Vietnamca, Ermenice, ve Urduca konuşan küçük gruplar vardır. Ayrıca Amerikan yerlileri kendilerine özgü bazı diller konuşurlar.

Teksas'ta yüksek kalitede eğitim veren birçok üniversite ve kolej vardır. College Station'taki Teksas A&M Üniversitesi, Austin'deki Texas Üniversitesi, Houston Üniversitesi, Lubbock'taki Teksas Tech Üniversitesi, Dallas'daki UTD (UT Dallas) Universitesi gibi uluslararası üniversitelerle birlikte daha küçük dereceli üniversiteler de vardır örneğin; Denton'daki Kuzey Texas Üniversitesi, Houstan'daki Rice Üniversitesi, San Antonio'daki Trinity Üniversitesi gibi 100'ün üzerinde üniversite bulunur. Bu yüzden burada dil eğitimi alırken pek çok üniversite öğrencisiyle tanışabilme ve pratik yapabilme imkanı sağlayabilirsiniz.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin