DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Did Deutsch Institut

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : Almanya
Şehir Adı : Frankfurt
Okul Adı : Did Deutsch Institut
Web Site : goo.gl/8DHKtw
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 1570 EUR --
3 Hafta 2295 EUR --
4 Hafta 3020 EUR --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

‘‘Almanya’da Almanca’’ olarak dilimize çevrilen bir isme sahip olan DID (Deutsch in Deutschland), 1970’lerden bu yana kaliteli ve pratik yapmaya yönelik olan Almanca dil eğitimiyle, her yıl farklı ülkelerden 5000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

Did Deutsch-Institut Frankfurt

Öğrenciler Almanya’nın finans merkezi Frankfurt’ta Almanca öğrenirken aynı zamanda büyük şehirde yaşamanın da keyfini sürer. Alman Borsası’nın merkezi ve Almanya'nın finansal açıdan en önemli şehri olan Frankfurt gökdelen ve binalarla olmasının yanısıra Dünya çapında bilinen pek çok tiyatro merkezi, müze, galeri ve müzik etkinliklerine ev sahipliği yapar. Frankfurt’un Sachsenhausen bölgesinde yer alan okul şehir merkezine sadece birkaç metro durağı uzaklıktadır.


Program Merkezi: Frankfurt
Program Tarihi: 23 Haziran – 03 Ağustos 2019
Yaş Aralığı: 14 - 17
Eğitim: Almanca
Konaklama Seçenekleri: Yurt – 2 veya 4 Kişilik Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Frankfurt Havaalanı

Program Ücreti: 1570 € (2 Hafta)  |  2295 € (3 Hafta)  |  3020 € (4 Hafta)


Eğitim

Bu programa katılan öğrenciler öncelikle seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine göre sınıflara yerleştirilir. Öğrenciler haftada 20 ders Genel Almanca dersleri alır. Dersler saat 09:00 – 12:30 arasında gerçekleşir. Öğrenciler isterse haftalık € 50 ekstra ücret ödeyerek haftalık ders saatini 24 derse çıkartabilir. Kurs sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanır.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler şehir merkezlerinde yer alan yurtlarda 4 kişilik odalarda kalır. Öğrenciler haftalık € 50 ekstra ücret ödeyerek 2 kişilik odalarda kalabilirler. Odalarda duş ve tuvaletler mevcuttur. Günde 3 öğün yemek programa dahildir.

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler derslerden sonra ve akşamları okulun düzenlediği çeşitli aktivite, seminer ve gezi programlarına katılır. St. Bartholomaus Cathedral,European National Bank, German National Library, Senckenberg Museum, Museum of Architecture, Film Museum.

Havaalanı Transfer

Ek ücret karşılığında havaalanı transfer hizmeti verilir.Programa girişler Pazar, çıkışlar Cumartesi günleridir.

Frankfurt

Avrupa Merkez Bankası'nın burada olması, kenti Avrupa'nın finans başkenti yapmıştır. Ren Nehri'nin en önemli kollarından Main Nehri üzerinde bulunan Frankfurt; Almanya'nın finans, ulaşım ve ticaret merkezidir. Johann Wolfgang von Goethe Frankurt'ta doğmuştur. Frankfurt'da çok sayıda gökdelen ve kule bulunmaktadır. Sayısı 100'ü bulan ve Main Nehri kenarında toplanan nehrin resmettiği gökdelenler kente dinamik bir atmosfer kazandırmaktadır.

Çayırlar, yeşillikler, köprüler, görkemli manzaralar ve muhteşem gezinti yerleri, Main Nehri'nden hayata akan doğal güzelliklerdir. Kentte modern yapılar çok olsa da Frankfurt sanılanın aksine taş ve duvarla değil, yeşil ile örtülü bir kenttir.Frankfurt, global zıtlıkları bünyesinde barındıran kozmopolit bir kenttir. Gökdelenler ile ahşap yapılar, Japon suşisi ile elma şarabı aynı kentte hayat bulur. Bu çağdaş ve geleneksel kimlikler Frankurt'ta eş zamanlı olarak yaşanır. Para ve global finans pazarı, fikir üretimi ve kitap fuarlarıyla bir tezat oluşturmaz. Entellektüeller ile finansçılar hep beraber kentin sosyal yaşamını inşa ederler.

Brober Hirschgraben'de bulunan Goethe'nin Evi (Goethe-Haus), kentin en popüler turistik yerlerinden biridir. Goethe'nin anne ve babasıyla yaşadığı bu evde hayatına dair çok şey öğrenebilirsiniz. Frankfurt, bulundurduğu gökdelenlerin kuleleriyle de ün yapmıştır. 260 metre yüksekliğiyle kıtanın en yüksek ofis binası Commerzbank Kulesi, kentin sembolüdür. Main Nehri'nin her iki yakası, sanatseverlerin en çok hoşuna giden, Almanya ve Avrupa'nın en önemli müze merkezlerindendir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin