DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Summer Discovery - UPENN

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Philadelphia
Okul Adı : Summer Discovery - UPENN
Web Site : www.summerdiscovery.com
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta 7999 USD --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Summer Discovery, 50 yılı aşkın süredir Musiker ailesinin yönetimi altında Dünya’nın en bilinen üniversitelerinde öğrencilerine çok çeşitli yaz programları sunar. Amerika ve İngiltere’de 13 kaliteli programı ile öğrencilerine ulaşan Summer Discovery lise öğrencilerinin üniversite yaşantısını tecrübe etmesine olanak sağlar.

The University of Pennsylvania

1919 yılında kurulan okul, US News tarafından Amerika’nın yerli üniversiteleri arasında birinci olarak sıralandırılmıştır. Akademik ünü ile öğrenciler için cezbedicidir ve pre-college programları için en uygun yerlerden biridir.

Program Merkezi: The University Pennsylvania
Program Tarihi: 07 Temmuz – 27 Temmuz 2019
Yaş Aralığı: 15 – 18 (10. 11. 12. sınıf öğrencileri)
Eğitim: Akademik
Konaklama Seçenekleri: Yurt, Tek / Çift Kişilik Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Havaalanı Transfer: $75/ Tek yön – Philadelphia Int. Havaalanı
Kayıt Ücreti ve Öğrenci Kartı: 270 $

Program Ücreti: 7999 $ (3 Hafta)


Eğitim

Öğrenciler bu programda summer high school dersleri alırlar. Experimental Physics Research, Political Science, Biomedical Research,Chemistry Research, Neuroscience Research, Mathematics konularından oluşur. Bunlar dışında okulun 6 haftalık kredili ve kredisiz programları da mevcuttur.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler okulun UPENN yurtlarında tek veya çift kişilik odalarda kalır. Odaların olduğu daireler ise toplamda 2-4 kişiliktir. Dairelerde wc-banyo ve klima bulunur. Her odada öğrencinin yatağı, dolabı, kitaplığı vardır ve ücretsiz wifi ile internete bağlanmak mümkündür. Pazartesiden Cumaya ve Pazar günü günde 2 öğün kampüste verilir. Cumartesi öğün yoktur.

Aktivite ve Geziler

Bunun yanında öğrenciler derslerden sonra veya akşamları okulun düzenlediği sosyal ve kültürel aktivitelere katılır. Geziler; Philadelphia Tour By Bus, King of Prussia Mall, Reading Terminal Market, Philadeplhia Museum of Art, Mutter Museum, Philadelphia Outlet Mall, Laser Tag, Ice Skating, Franklin Institute, Eastern State Penitentiary, Bowling, Magic Gardens at installation.. gibi.

Havaalanı Transfer

Öğrencilere ek ücret ile havaalanı transfer imkanı sunulmaktadır. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cuma günüdür.


**Summer Discovery merkezlerinde ek ücretler; $ 295 sağlık sigortası ve lokasyona göre değişiklik gösteren kitap ücretleri, çarşaf takımı ve çamaşırhane ücreti.

Philadelphia

Güneyinde Delaware eyaleti bulunan Philadelpia, New Jersey’nin karşı kıyısında yer alır. New Jersey ile Philadelphia`yı Anadolu-Avrupa yakası şeklinde düşünebilirsiniz. Philedelphia komşu şehirlerin aksine New York ve New Jersey`den daha ucuz bir şehirdir. Philadelphia`nın şehir merkezi çok hareketli ve dinamiktir.South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki çok büyük caddesi, birçok alışveriş merkezini, barları ve cafeleri üzerinde barındırır. Şehirde çok sayıda resim-heykel akademisi vardır. Bu yüzden şehrin heryerinde göreceğiniz heykeller sizi şaşırtmamalıdır.


Ayrıca;

  • 'Declaration of Independence" olarak adlandırılan, bağımsızlık bildirgesi burada imzalanmıştır.
  • NFL takımlarından Philadelphia Eagles, NBA takımlarından Philadelphia 76ers, MLB takımlarından Phillies ve NHL takımlarından Flyers maçlarını Philadelphia Şehrinde, Sprot Complex olarak adlandırılan, tüm stadların yanyana olduğu, bir bölgede oynar.
  • Amerika'nın en büyük Kablo TV ve internet sağlayıcılarından olan Comcast şirketinin genel merkezi bu şehirdedir. Bu şirkete ait Comcast Building şehirdeki en yüksek binadır.
  • Rocky-1 filminde, Rocky'nin koşarak merdivenlerini tırmandığı Museum of Art buradadır.
  • Amerika'nın en eski sinema salonu bu şehirde bulunmaktadir. "State Theatre of Pennsylvania" ismindeki bu salonda 2006 senesinde 197. sezon film gösterimi yapılmıştır.
    Şehrin ismi İncil'de adı geçen ve tamamı Anadolu'da bulunan yedi kiliseden biri olan Philadelphia'dan gelmektedir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin