DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Summer Discovery - UPENN

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Philadelphia
Okul Adı : Summer Discovery - UPENN
Web Site : www.summerdiscovery.com
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 4299 USD --
3 Hafta 7999 USD --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Summer Discovery, 50 yılı aşkın süredir Musiker ailesinin yönetimi altında Dünya’nın en bilinen üniversitelerinde öğrencilerine çok çeşitli yaz programları sunar. Amerika ve İngiltere’de 13 kaliteli programı ile öğrencilerine ulaşan Summer Discovery lise öğrencilerinin üniversite yaşantısını tecrübe etmesine olanak sağlar.

University of Pennsylvania-UPENN

1749 yılında Benjamin Franklin tarafından kurulan The University of Pennsylvania, Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır. Dünya standartlarında araştırma merkezleri ile bilinen UPENN, bugüne kadar eğitime birçok yenilik getirmiştir.

Program Merkezi: Philadelphia 
Program Tarihi: 9 Temmuz – 21 Temmuz (2 Hafta)
                             23 Temmuz – 4 Ağustos (2 Hafta)
                             1 Temmuz – 21 Temmuz (3 Hafta)
                            26 Haziran – 4 Ağustos (6 Hafta)
Yaş Aralığı: 15 – 18 (9. 10. 11. 12. sınıf öğrencileri)
Eğitim: Akademik
Konaklama Seçenekleri: Tek Kişilik veya Çift Kişilik Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Program Ücreti: $4,299/ 2 Hafta | $7,999-$8,199/ 3 Hafta | $11,499-$15,499/5 Hafta
Kayıt ücreti: $75 -UPENN
Havaalanı Transfer: Tek yön $75 -Philadelphia Havaalanı

Eğitim

Öğrenciler Summer Discovery UPENN’in kimya araştırmaları, fizik araştırmaları, matematik, biyomedikal araştırmalar ve nörolojik bilim araştırmaları vb. gibi 30 farklı programı arasından seçim yapar ve ve bu alanda okulun 2,3 ve 5 hafta olarak belirlediği sürelerde seçtiği alanda eğitim alır.

Konaklama ve Yemekler

Okul kampüsündeki yurtlarda kalan öğrencilerin odaları tek veya çift kişiliktir. Duş ve tuvaletler paylaşımlıdır. Hafta içi 3 öğün , Pazar günü 2 öğün yemek programa dahildir. Cumartesi yemek programa dahil değildir.


Aktivite ve Geziler

Program dahilinde Philedelphia, Washingdon D.C. ve New York City gezilerine katılabilir. Geziler;Jersey Shore, Hershey Park, New York Gezisi,Washington D.C. Gezisi, Liberty Bell ,Philedelphia Museum of Art,Institute of Contemporary Art

Havaalanı Transfer

Öğrencilere ek ücret ile havaalanı transfer imkanı sunulmaktadır. Program başlangıcı Pazartesi, bitişi Cumartesi günüdür.

**Summer Discovery merkezlerinde ek ücretler; $100 başvuru ücreti, $ 70 kimlik ücreti, $ 295 sağlık sigortası ve lokasyona göre değişiklik gösteren kitap ücretleri.

Philadelphia

Güneyinde Delaware eyaleti bulunan Philadelpia, New Jersey’nin karşı kıyısında yer alır. New Jersey ile Philadelphia`yı Anadolu-Avrupa yakası şeklinde düşünebilirsiniz. Philedelphia komşu şehirlerin aksine New York ve New Jersey`den daha ucuz bir şehirdir. Philadelphia`nın şehir merkezi çok hareketli ve dinamiktir.South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki çok büyük caddesi, birçok alışveriş merkezini, barları ve cafeleri üzerinde barındırır. Şehirde çok sayıda resim-heykel akademisi vardır. Bu yüzden şehrin heryerinde göreceğiniz heykeller sizi şaşırtmamalıdır.


Ayrıca;

  • 'Declaration of Independence" olarak adlandırılan, bağımsızlık bildirgesi burada imzalanmıştır.
  • NFL takımlarından Philadelphia Eagles, NBA takımlarından Philadelphia 76ers, MLB takımlarından Phillies ve NHL takımlarından Flyers maçlarını Philadelphia Şehrinde, Sprot Complex olarak adlandırılan, tüm stadların yanyana olduğu, bir bölgede oynar.
  • Amerika'nın en büyük Kablo TV ve internet sağlayıcılarından olan Comcast şirketinin genel merkezi bu şehirdedir. Bu şirkete ait Comcast Building şehirdeki en yüksek binadır.
  • Rocky-1 filminde, Rocky'nin koşarak merdivenlerini tırmandığı Museum of Art buradadır.
  • Amerika'nın en eski sinema salonu bu şehirde bulunmaktadir. "State Theatre of Pennsylvania" ismindeki bu salonda 2006 senesinde 197. sezon film gösterimi yapılmıştır.
    Şehrin ismi İncil'de adı geçen ve tamamı Anadolu'da bulunan yedi kiliseden biri olan Philadelphia'dan gelmektedir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin