DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Cambridge Immerse

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : İngiltere
Şehir Adı : Cambridge
Okul Adı : Cambridge Immerse
Web Site : www.cambridgeimmerse.com
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 4295 GBP --
3 Hafta -- --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Cambridge Immerse zengin ve çeşitli programlarıyla öğrencilere 2 hafta süreli, konaklamalı bir eğitim tecrübesi sunar. Öğrenciler bu programlarda Cambridge Üniversitesi’nin en eski kampüslerinde, Oxford veya Cambridge Üniversitesi öğretmenlerinden ders alma şansına sahip olur. Öğrenciler bir taraftan seçtikleri alanda eğitim alırken bir taraftan da okulun düzenlediği aktivite ve gezi programları ile üniversite şehri olarak bilinen Oxford ve Cambridge şehirlerini keşfetmiş olurlar.


Eğitim
Öğrenciler aşağıda sıralanan programlar arasından seçim yapar ve 2 hafta boyunca seçtiği alanda Oxford ve Cambridge Üniversitesi öğretmenlerinden eğitim alır.

 • Architecture
 • Biology
 • Chemistry
 • Computer Science
 • Creative Writing
 • Economics  
 
 • Engineering
 • English Literature
 • Global Leadership (1 Hafta)
 • History
 • International Relations
 • Law
 
 • Management
 • Mathematics
 • Medicine
 • Physics
 • PhilosophyKonaklama ve Yemekler

Öğreciler okulun yurtlarında tek kişilik odalarda kalır. Tuvalet ve banyo kişiye özel veya 2 -3 öğrenciyle paylaşımlı olabilir. Tüm odalar temiz, rahat ve wifi ile internet erişimine açıktır. Erkek ve kız yurtları ayrı katlarda veya koridorlardadır. Öğrenci kalacağı kampüs öğrencilerin seçtikleri programlara göre düzenlenir. 

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği programa dahildir. Yemeklerini okul kampüsündeki yemekhanede öğrencilere sunulur. 

Aktivite ve Geziler

Program boyunca öğrenciler için birçok sanatsal, kültürel ve sportif aktivite düzenlenir. River Cam turu, Cambridge Üniversitesi kampüs gezisi, kroket turnuvaları, Etkili konuşma workshopları, Misafir politikacı seminerleri, Tiyatro, Cambridge Shakespeare festivali, Niyet mektubu ve gözden geçirme becerisi workshopları buna örnek verilebilir. 

Havaalanı Transfer

Öğrenciler ekstra ücret ödeyerek Londra Heathrow Havaalanı’ndan transfer kullanabilir. Program başlangıç ve bitişi Pazar günleridir. 

International Relations

Program Merkezi: Cambridge
Program Tarihi: 8 Temmuz – 21 Temmuz 2018
                            22 Temmuz – 4 Ağustos 2018
                            5 Ağustos – 19 Ağustos 2018
Yaş Aralığı: 16 - 18
Eğitim: Akademik Eğitim
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Tek Kişilik veya Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Program Ücreti: £ 4295 / 2 Hafta
Havaalanı Transfer: Londra Heathrow Havaalanı / Tek Yön £45

Eğitim

Öğrenciler bu programda uluslararası ilişkiler ve politika bilimi ile ilgili genel teorik bilgileri öğrenir ve günümüz modern dünyasını şekillendiren politika ile ilgili anahtar soruları kavrar ve konu üzerinde sınıf arkadaşlarıyla tartışarak kendini geliştirir. Öğrenciler sadece teorik bilgiler almak yerine kendi kimlikleri, büyüdükleri ülkenin dini, sosyal ve kültürel yapısı, yaşadıkları dünya gibi nedenlerle politika ve uluslararası ilişkiler alanında herkesin çok önemli bir yeri olduğunun farkına varır. Öğrenciler program boyunca grup çalışması şeklinde belirlenen konu üzerinde araştırmalar yapar ve projeler hazırlar. Öğrenciler Oxford ve Cambridge Ünversitesi öğretmenlerinden dersler alır.
Global Leadership Programme

Program Merkezi: Cambridge
Program Tarihi: 1 Temmuz - 7 Temmuz 2018
Yaş Aralığı: 16 - 18
Eğitim: Akademik Eğitim
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Tek Kişilik veya Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Program Ücreti: £ 2495 / 1 Hafta
Havaalanı Transfer: Londra Heathrow Havaalanı / Tek Yön £45

Eğitim

Öğrenciler Oxford ve Cambridge Üniversitesi öğretmenlerinden modern dünyanın karşılaştığı uluslararası sosyal, ekonomik ve politik sorunlar hakkında eğitim alırlar. Program kapsamında The European Union, The Conflicts of the Middle East, The rise of Socialist Politics in the West, The Streghts and Failings of Modern Democracy: Globalisation ve bunun gibi birçok konu vardır. Bu program etrafındaki dünyanın farkına varmak isteyen ve yaşadıkları bölgeninde bu dünyanın neresinde yer aldığını öğrenmek isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Bu program öğrencilerini daha eğitimli ve kendine güvenen bireyler yaratmayı hedefler.

Architecture


Program Merkezi: Cambridge
Program Tarihi: 8 Temmuz – 21 Temmuz 2018
                            22 Temmuz – 4 Ağustos 2018
                            5 Ağustos – 19 Ağustos 2018
Yaş Aralığı: 16- 18
Eğitim: Akademik Eğitim
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Tek Kişilik veya Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Program Ücreti: £ 4295 / 2 Hafta
Havaalanı Transfer: Londra Heathrow Havaalanı / Tek Yön £45


Eğitim

Bu programda öğrencilere mimarlık alanında genel teorik dersler verilir ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki mimari anlayışın tarihçesinden bahsedilir. Gözlem yapma becerileri, tasarım, eleştirel düşünme ve bu düşünceyi sunmak, fikirlerini vurgulayabilme gibi çeşitli mimarlık yönlerinin farkına varacaklar ve geçmiş ve günümüzdeki lider mimarları keşfetme şansına sahip olacaklardır. Öğrenciler için teorik bilginin yanında becerilerini görebilecekleri mimari çizim, dijital ve elişi mimari model inşa etme gibi workshoplar düzenlenir.

*Cambridge Immerse'te sunulan diğer programların ayrıntıları için Uzman Eğitim Danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cambridge

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehridir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenci ve turist atmosferinin yanı sıra, Cambridge Üniversitesinin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, gece hayatı, kaliteli restoranları, kültür ve sanat merkezleri de geleneksel İngiliz yaşantısını içerisinde ingilizce dil eğitimi almanıza imkan verir.

Bu kentte ortaçağ yapılarıyla dolu Ely'i ziyaret edebilir, Cambridge Üniversitesi'nin eşsiz Botanik Bahçesi'ni gezebilir,üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilir, Cambridge teknoloji müzesini gezip dünya teknoloji tarihinin ilginç gelişimini yakından görebilir, Avrupa'nın en seçkin sahnelerinden olan Cambridge Sanat Tiyatrosu'nda güzel bir oyun izleyebilir,Cam Nehri'nde kanoyla gezebilir,Shakspeare Festivali gibi onlarca açık hava festivaline katılabilir, Kilise Kulesi'ne çıkıp Cambridge'i kuşbakışı seyredebilir ve birçok park ve yeşil alanda gönlünüzce güneşlenebilirsiniz. Cambridge Londra'ya yalnızca 1 saat mesafededir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin