DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

FLS - Chestnut Hill College

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Philadelphia
Okul Adı : FLS - Chestnut Hill College
Web Site : www.fls.net
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta -- 3515 USD
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

FLS International, 1986 yılından bu yana dünyanın bir çok farklı ülkesinden eğitim için gelen öğrencilerine yüksek standart İngilizce eğitimi sunar. Yıl boyunca Amerika’nın prestijli üniversite ve kolejlerinde İngilizce eğitim ve test hazırlık programları veren FLS, yaz döneminde de farklı konu içerikleri sunan yaz kampı programlarıyla öğrencilerine unutulmaz bir deneyim kazandırır.


Model U.N. Camp

Program Merkezi:
Chestnut Hill College ,Philadelphia 
Program Tarihi: 8 Temmuz – 28 Temmuz 2018
Yaş Aralığı: 16+
Eğitim: İngilizce + MUN Seminerleri
Konaklama Seçenekleri: Aile Yanı – Çift Kişilik Oda
Aktivite Seçenekleri: Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Program Ücreti: $3,515 / 3 Hafta
Havaalanı Transfer: Philedelphia International Airport (PHL)

Eğitim

Öğrenciler seviyesine göre sınıflara yerleştirilir ve uzman öğretmenlerden haftada 18 ders genel İngilizce eğitimi alır. Buna ek olarak haftada 3 kez konulu MUN seminerlerine katılır. Öğrenciler bu programda diplomasi, uzlaşma, tartışma ve konuşma yapma konularında becerilerini geliştirir ve seçtikleri alanlarda sunum yaparlar.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler okulun titizlikle seçtiği Amerikan bir ailenin yanında kalırlar. Odalar çift kişilik, duş ve tuvalet ortak kullanım alanıdır. Haftaiçi kahvaltı ve akşam yemeği, gezi günlerinde brunch, gezi olmayan günlerde ise brunch ve akşam yemeği program ücretine dahildir.

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler derslerden sonra ve akşamları okulun sunduğu çeşitli aktivite ve gezi programlarına katılır. Örnek gezi ve aktiviteler; Historical Philadelphia, University of Pennsylvania, Philadelphia Premium, Outlets, New York City Tour, Temple University, U.N. Building Tour, Farewell Party, Washington D.C. Trip, Six Flags Amusement Park.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günlerdir.

Philadelphia

Güneyinde Delaware eyaleti bulunan Philadelpia, New Jersey’nin karşı kıyısında yer alır. New Jersey ile Philadelphia`yı Anadolu-Avrupa yakası şeklinde düşünebilirsiniz. Philedelphia komşu şehirlerin aksine New York ve New Jersey`den daha ucuz bir şehirdir. Philadelphia`nın şehir merkezi çok hareketli ve dinamiktir.South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki çok büyük caddesi, birçok alışveriş merkezini, barları ve cafeleri üzerinde barındırır. Şehirde çok sayıda resim-heykel akademisi vardır. Bu yüzden şehrin heryerinde göreceğiniz heykeller sizi şaşırtmamalıdır.


Ayrıca;

  • 'Declaration of Independence" olarak adlandırılan, bağımsızlık bildirgesi burada imzalanmıştır.
  • NFL takımlarından Philadelphia Eagles, NBA takımlarından Philadelphia 76ers, MLB takımlarından Phillies ve NHL takımlarından Flyers maçlarını Philadelphia Şehrinde, Sprot Complex olarak adlandırılan, tüm stadların yanyana olduğu, bir bölgede oynar.
  • Amerika'nın en büyük Kablo TV ve internet sağlayıcılarından olan Comcast şirketinin genel merkezi bu şehirdedir. Bu şirkete ait Comcast Building şehirdeki en yüksek binadır.
  • Rocky-1 filminde, Rocky'nin koşarak merdivenlerini tırmandığı Museum of Art buradadır.
  • Amerika'nın en eski sinema salonu bu şehirde bulunmaktadir. "State Theatre of Pennsylvania" ismindeki bu salonda 2006 senesinde 197. sezon film gösterimi yapılmıştır.
    Şehrin ismi İncil'de adı geçen ve tamamı Anadolu'da bulunan yedi kiliseden biri olan Philadelphia'dan gelmektedir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin