DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Istituto Marangoni

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : İngiltere
Şehir Adı : Londra
Okul Adı : Istituto Marangoni
Web Site : www.istitutomarangoni.com
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta 4600 GBP --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Ünlü İtalyan moda okulu Istituto Marangoni 1935 yılında Milano'da kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana moda ve tasarım sektörü için yetişmiş ve profesyonel bireyler yetiştirme amacı içinde olan Instituto Marangoni, İtalya'da moda sektörünün gelişmesine paralel olarak kendini geliştirmiş ve bugün Milano, Floransa, Paris ve Londra gibi moda başkentlerinde modanın yaratıcı, organizasyonel ve ticari açıları ile ilgili kaliteli eğitim veren bir kurum haline gelmiştir. Istituto Marangoni yaz dönemi boyunca öğrencilere moda, tasarım, pazarlama ve sanat alanlarında kısa dönemli yaz programları sunarFashion Business


Program Merkezi:
 Londra, İngiltere
Program Tarihi: 25 Haziran – 13 Temmuz 2018 / Londra
                           16 Temmuz – 3 Ağustos 2018 / Londra
                           13 Ağustos – 31 Ağustos 2018 / Londra
Yaş Aralığı: 18+
Eğitim: Akademik 
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Çift Kişilik Oda 
Program Ücreti: £ 4600 / 3 Hafta - Londra
Havaalanı Transfer: London Heathrow

Eğitim

Öğrenciler Istituto Marangoni’nin bu programında moda yönetimi ile ilgili temel eğitim alır. Öğrenciler moda işletmeciliği ile ilgili kavramları ve ilişkileri öğrenir ve lüks markaların yapılarını inceler. Moda sektöründeki şirketlerin yapıları, bilinen markaların pazarlama stratejileri üzerine farkındalık kazanır ve tüm bunların rekabet ortamına yansımalarını inceler. Program içeriğinde aşağıdaki başlıklar üzerinde durulur: 

  • Fashion market analysis and introduction to marketing tools 
  • Marketing mix, segmentation and positioning 
  • Brand management and brand expansion 
  • E-fashion, e-tailing 
  • Marketing plan

Öğrenciler 3 hafta sürecek bu program süresince çeşitli projeler hazırlar ve sınıfta sunumlar yapar. Öğrenciler sonunda sertifika almaya hak kazanırlar.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler okulun anlaşmalı rezidanslarında 2 kişilik odalarda kalır. Duş ve tuvaletler iki kişi paylaşımlıdır. Kahvaltı ücrete dahildir. 

Havaalanı Transfer

Öğrencinin seçtği lokasyona bağlı olarak okulun ücretsiz havaalanı transfer hizmeti vardır. 


Fashion Design 

Program Merkezi:
 Londra, İngiltere
Program Tarihi: 13 Ağustos – 31 Ağustos 2018 / Londra
Yaş Aralığı: 17+
Eğitim: Akademik Eğitim 
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Çift Kişilik Oda 
Program Ücreti: £ 4600 / 3 Hafta - Londra
Havaalanı Transfer: Ücrete dahildir.

Eğitim

Öğrenciler Istituto Marangoni’nin bu programında moda tasarımı ile ilgili temel eğitim alır. Öğrenciler, yaratıcı düşüncelerin formülleştirilmesi ve hedeflenen kitleye iletilmesi esnasında tasarımcının oynadığı rolün öneminin farkına varır. Öğrenciler ders kapsamında aşağıdaki konular üzerinde teorik blgiler alır ve pratik yapar. 

  • Subjects Fashion Drawing
  • Collection Design Fabric 
  • Colour and Trend Analysis 
  • Technical Drawing

Öğrenciler günden güne moda tasarımı alanında bilgilerinin ve bu alandaki becerilerinin geliştiğinin farkına varırlar. Öğrenciler 3 hafta sürecek bu program sonunda sertifika almaya hak kazanırlar. 

Konaklama ve Yemekler 

Öğrenciler okulun anlaşmalı rezidanslarında 2 kişilik odalarda kalır. Duş ve tuvaletler iki kişi paylaşımlıdır. Kahvaltı ücrete dahildir. 

Havaalanı Transfer

Öğrencinin seçtği lokasyona bağlı olarak okulun ücretsiz havaalanı transfer hizmeti vardır.

Londra

İngiltere’nin başkenti olan Londra, kendine özgü tarihi mimarisi, şehir düzeni, hareketliliğini yanı sıra aynı zamanda biraz şehir merkezinden uzaklaştığınızda huzurlu ve sakin yaşam tarzı, şehrin her yerine dağılmış çok sayıda yemyeşil parkları ile şehir içinde doğal yaşamı muhafaza edebilen bir şehirdir.. Ayrıca dünyanın en büyük metropollerinden biri olan , kültür zenginliği ve eğlence hayatı ile turistler ve öğrenciler için en popular şehirlerinden biridir.

Londra’da, Oxford Street’ten alışveriş yapabilir, Hyde Park'ta Pazar günü Serbest Kürsü'ye gidip istediğiniz konuda konuşabilir, Thames'te tekne turu yaparak nehir boyunca birçok güzellikle karşılaşabilirsiniz. Tower Bridge’e çıkıp dünyanın en büyüleyici manzaralarından birini izleyebilir, üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilir, İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'in ikamet ettiği Buckingham Sarayı'nı gezebilir, London Eye'a çıkıp 135 metre yükseklikten tüm Londra'ya hakim olabilirsiniz. British Museum'da Türkiye’de dahil dünyanın birçok ülkesinden gelen tarihi eserleri görebilir, Lady Diana'nın evi olan Kensington Palace'ı ziyaret edebilir, Portobello Market ve Camden Town Market sokak pazarlarında her türden ikinci el alışverişi yapabilirsiniz.

Ağustos ayında Londra'daysanız inanılmaz ses ve görüntü gösterileriyle dolu Nothing Hill Karnavalı'na katılabilir, Madame Tussaud’s Müzesi'nde dünyaca ünlü kişilerin balmumundan heykellerini görebilir, dünya saat sisteminin merkezi Greenwich'teki Denizcilik ve Rasathane müzelerini gezebilirsiniz. Renklerinin ve çeşitliliğinin tadına varmak isteyen öğrenciler için en ideal öğrenim mekanıdır. Tüm bu özelliklerinin yanında Londra, İngilizce eğitiminde yüzlerce profesyonel dil okuluna ev sahipliği yapması nedeniyle dünyada İngilizce eğitiminin 1 numaralı merkezidir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin