DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Institut Le Rosey

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : İsviçre
Şehir Adı : Rolle
Okul Adı : Institut Le Rosey
Web Site : /www.rosey.ch
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta -- --
4 Hafta 13200 CHF --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

1880 yılında kurulan Le Rosey, kaliteli eğimi ve uzman eğitmenleri ile dünyaca tanınan bir yatılı okuldur. Mezunları arasında kraliyet ailesi üyeleri de yer alan okul 1977 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından öğrenci ile yaz dönemlerinde de buluşmaktadır.

Bu yaz kampı okulun Lake Geneva Kampüsü’nde yer almaktadır. Kampüs Cenevre ve Lozan’ın ortasındaki Rolle şehrinde konumlandırılmıştır. Kampüs 15 farklı binası ve çeşitli sosyal tesisleri ile yaz döneminde öğrencilerin mükemmel zaman geçirmesine olanak sağlar.

Program Merkezi: Lake Geneva, Rolle 
Program Tarihi: 9 Temmuz – 3 Ağustos 2018
Yaş Aralığı: 9 - 16
Eğitim: Dil, Spor veya Sanat dersleri
Konaklama Seçenekleri: Yurt 
Aktivite Seçenekleri: Kulüpler + Aktiviteler
Program Ücreti: CHF 13200 / 4 Hafta
Havaalanı Transfer: Geneva Havaalanı

Eğitim

Öğrenciler bu programda okulun sunduğu 3 farklı programdan birini seçer ve 4 hafta boyunca her gün 2 ders bu programda eğitim alır.

• Dil Akademisi: İngilizce veya Fransızca
• Spor Akademisi: Basketbol, Voleybol veya Futbol
• Sanat Akademisi: Tiyatro veya Görsel Sanatlar

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler okulun Lake Geneva kampüsündeki yurtlarda tek, iki veya üç kişilik odalarda kalır. Yemekler okulun yemekhanesinde öğrencilere sunulur. Duş ve tuvaletler öğrencinin kaldığı odaya bağlı olarak tek, iki veya üç kişi paylaşımlı kullanılabilir.

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler öğleden sonra okulun kendilerine sunduğu 30 farklı sanatsal ve sportif aktivitelerden istediklerine katılabilir. Akşamları ise grup yarışmaları, havuz oyunları, temalı gece aktiviteleri ve disko ve sürpriz gece programları öğrenciler için hazırlanır.

Sportif Aktiviteler: Okçuluk, badminton, basketbol, pla voleybolu, futbol, golf (sadece pratik), binicilik, rugby, yüzme,tenis, su kayağı,yoga vb.

Sanatsal Aktiviteler: Seramik, yaratıcı sanatlar, digital iletişim (web tasarım, sosyal medya vb), digital fotoğrafçılık, zumba

Öğrenciler bu programlarla İsviçre’nin kültürel ve doğal güzelliklerini gezme şansıda bulurlar. Cenevre ve Lozan gezileri de haftasonu kalan öğrenciler için uygundur.

Havaalanı Transfer

Öğrenciler yalnız seyehat ediyorsa okulun ücretsiz transferi servisini kullanabilir. Programın başlangıcı Pazartesi, bitişi Cuma günleridir.

Rolle

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin