DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Azurlingua

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : Fransa
Şehir Adı : Nice
Okul Adı : Azurlingua
Web Site : goo.gl/7Tl6Wb
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 1580 EUR --
3 Hafta 2370 EUR --
4 Hafta 3160 EUR --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

Azurlingua, Fransızca dil eğitimi alanında Cote d’Azur’un en itibarlı okullarından biridir. Fransa’da dil öğrenimi amaçlayan öğrenciler için yıl boyunca dil eğitimi veren Azurlingua , yaz dönemlerinde 12-17 yaş grubundaki öğrenciler için genel ve yoğun eğitim olmak üzere iki farklı eğitim seçeneği sunar. Okul merkezi, Fransa’nın Nice şehrinde yer alır. Deniz kenarına ve Promenade des Anglais’e yürüyüş mesafesindedir.

Program Merkezi: Nice, Fransa
Program Tarihi: Parc Imperial / 24 Haziran – 18 Ağustos 2018
Estienne D‘orves / 01 Temmuz-28 Temmuz 2018
Les Collinettes / 01 Temmuz- 11 Ağustos 2018
Yaş Aralığı: 12 - 17
Eğitim: Fransızca
Konaklama: Yurt – Tek kişilik veya paylaşımlı oda
Aktiviteler: Sanatsal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Program Ücreti:  Parc Imperial : 20 ders - € 790 /hafta veya 26 ders - € 845/hafta
Estienne D‘orves: 20 ders- € 790/hafta veya 26 ders- € 845/hafta
Les Collinettes : 20 ders- € 830 /hafta veya 26 ders- € 885/hafta
Havaalanı Transfer: Tren İstasyonu veya Havaalanı

Eğitim

Öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavına girdikten sonra seviyelerine göre sınıflara yerleştirilir ve sonrasında okulun modern eğitim sınıflarında haftada 20 veya 26 ders Fransızca dersleri alır. 

Konaklama ve Yemekler

Parc Imperial: Öğrenciler Park Imperial kampüsündeki yurtlarda 3 veya 4 kişilik odalarda kalır. Duş ve tuvaletler kişiye özeldir. Kampüs plaja yürüyerek 15 dakika, şehir merkezine de 20 dakika mesafededir. Kampüs içeriside derslikler, spor alanları, kafeterya mevcuttur. Öğrenciler wifi ile internete bağlanabilir. Yurtlar 24 saat güvenliklidir. Günde 3 öğün öğrencilere özel hazırlanan yemekler kampüs kafeteryasında sunulur. Vejeteryan ve domuz eti içermeyen seçenekler mevcuttur.
Estienne D‘orves: Kampüs şehir merkezine 15 dakika mesafededir.Odalar 2 veya 3 kişiliktir. Duş ve tuvaletler paylaşımlıdır. Öğrenciler wifi ile internete bağlanabilir. Yurtlar 24 saat güvenliklidir. Günde 3 öğün yemek sunulur ve vejeteryan ve domuz eti içermeyen seçenekler mevcuttur.

Les Collinettes: Kampüs plaja 15 dakika mesafededir. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Öğrenciler wifi ile internete bağlanabilir. Yurtlar 24 saat güvenliklidir. Bu kampüste kalan öğrenciler derslerini ve günde 3 öğün sunulan yemeklerini 5 dakika uzaklıktaki Estienne D’orves kampüsünde almaktadır.

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler derslerden sonra ve akşamları okulun sunduğu aktivitelere katılır. Tiyatro atölyeleri, video atölyeleri, grafiti atölyeleri, video geceleri, kabare geceleri, hip-hop dersleri, savunma sporları dersleri, voleybol, futbol, basketbol ve plaj voleybolu buna örnektir. Derslerden sonra yanında gözetmen olmadan okul dışına çıkmak isteyen öğrencilerin velilerinden izi yazısı alması gerekmektedir.

Program kapsamında her hafta bir yarım günlük bir de tam günlük gezi bulunmaktadır. Nice’teki Flower market, Palais Lascaris gezisi, müze gezileri, Cannes ve Lérins Adaları gezileri bunlara örnektir.

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer ücreti programa dahildir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.

Nice

Güney Fransa'da, Akdeniz sahilinde, Marsilya ile Cenova arasında yer alan bir şehirdir. Ülkenin en önemli turizm merkezlerindendir. Fransa'nın beşinci büyük şehridir. 
Nice şehrinin simgesel mekanı Promenade des Anglais, Akdeniz boyunca uzanan canlı bir yürüyüş yoludur. 

Castle Tepesine kadar yapılacak bir yürüyüş, şehrin bir manzarasını, Melekler Koyunu, taşlı sahilleri ve Cote d'Azur’a adını veren azur mavisi suları görmekle ödüllendirilir. Sahilden yükselen tepeler arasına dar sokaklar, kırmızı tuğlalı çatılar, kiliseler, açık hava pazarları, al fresco restoranları, parklar ve düzinelerce müze gömülmüştür. Koy, hava karardıktan sonra Nice şehrinin hareketli gece hayatına eşlik edercesine yanıp söner.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin