DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Accord

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : Fransa
Şehir Adı : Paris
Okul Adı : Accord
Web Site : goo.gl/KxKwKl
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 1700 EUR --
3 Hafta 2550 EUR --
4 Hafta 3400 EUR --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

1988 yılın kurulmuş olan ve Fransa’nın en önde gelen dil okulları arasında yer alan Accord’un yaz programları Saint Nicolas Kampüsü’nde gerçekleşir. Kampüs, Paris’in güneyinde, şehir merkezine kolay ulaşılabilir, sessiz ve büyüleyici bir bölgede yer alır. Yaz programında dersler çeşitli aktivite, gezi ve seminer gibi etkinliklerle desteklenerek daha eğlenceli hale getirilir.

Program Merkezi: 
Paris, Fransa
Program Tarihi:  1 Temmuz-11 Ağustos 2018 
Yaş Aralığı:  12 - 17
Eğitim:  Fransızca
Konaklama Seçenekleri:  Yurt/Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri:  Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Program Ücreti:  1 Temmuz- 28 Temmuz - € 980 / haftalık
29 Temmuz- 11 Ağustos - € 850 / haftalık
Havaalanı Transfer:  Gidiş- dönüş € 190 - Paris Charles De Gaulle Havaalanı

Eğitim

Öğrenciler dil seviyeleri belirlendikten sonra maksimum 15 kişilik sınıflarda, haftada 15 saat Genel Fransızca dersleri alır. Öğretmenler alanında uzman ve tecrübe sahibidir. Program müfredatı ‘Eğlen ve Öğren’ anlayışı üzerine kuruludur. Dersler interaktif olarak işlenir ve öğrencilerin konuşarak pratik yapmaları hedeflenir. 

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler, Saint Nicolas Kampüsü’ndeki yurtlarda 4 kişilik odalarda kalır. Her katta paylaşımlı duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Havlu ve nevresimler okul tarafından temin edilir ve nevresimler haftada bir kez değiştirilir. Günde 3 öğün öğrencilere özel hazırlanan sağlıklı ve çeşitli yemekler kampüs kafeteryasında sunulur. Vejeteryan ve domuz eti içermeyen seçenekler mevcuttur. 

Aktivite ve Geziler

Aktiviteler haftada 2 kere, derslerden sonra gerçekleşir. Notre-Dame Kathedrali,Louvre Müzesi , Eiffel Kulesi gibi yerleri de kapsayan haftada 3 yarım gün ve iki haftada 1 gün tam gün geziler programa dahildir.

Havaalanı Transfer

Ek ücret karşılığında havaalanı transfer hizmeti verilir. Program başlangıcı Pazar , bitişi Cumartesi günleridir.

Paris

Paris Fransa'nın başkentidir. İle-de-France Bölgesi'nin kalbi Paris, Kuzey Fransa'daki Seine Nehri üzerinde yer alır. Paris, Fransa'nın en önemli ekonomi merkezidir ve dünyanın başlıca 4 global şehrinden biri olarak bilinir.Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile tanınmış olan Paris aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehir olmakla birlikte, başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında yer almakta ve uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır. 

Moda ve lüksün dünya başkentidir ve "Işık Şehir" (Ville de Lumière) diye de anılmaktadır. 1887 ile 1889 yılları arasında Mimar Gustave Eiffel tarafından inşa edilen Eiffel Kulesi Fransa ve Paris'in sembolüdür. Kuleden Paris'in tüm manzarasına hakim olabilirsiniz. Ayrıca Fransız gotik mimarisinin önemli örneklerinden biri olan Notre Dame Katedrali de kentin diğer tarihi ve mimari değeri büyük eserlerindendir. Paris,iyi yemek yapma ve yeme sanatı ile ünlüdür. Geleneksel Fransız mutfağının tatlarını sunan yüzlerce restorant ve kafenin kendine has atmosferi ve tarzı vardır.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin