DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

İngiltere, Amerika ve Diğer Ülkelerin Dil Okulları

Mısır

Mısır, Kuzey Afrika'nın en kalabalık ülkesidir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Batıda Libya, güneyde Sudan ve kuzeydoğuda Filistin ve İsrail'le kara sınırı bulunmaktadır. Mısır'ın kuzeyde Akdeniz'e, doğuda Kızıldeniz'e kıyısı vardır ve sınırları Kuzeydoğu Afrika'da yer alan, Kuzeyden Akdeniz ve doğudan Kızıldeniz'le kuşatılmış ve Sina Yarımadası ile Asya kıtasına kadar taşmış bir bölgeyi kapsamaktadır.

Dünyanın zengin bir maziye sahip olan ülkelerinden Mısır, tarih boyunca birçok medeniyetin beşiği olmuştur. Arkeolojik kazılardan çıkarılan neticelere göre, bilinen ilk tarihi M.Ö. 5000 yıllarında kurulmuş olan, Aşağı ve Yukarı Mısır Krallıkları ile başlar. Bunlardan en eskisi Firavunlar dönemidir. Bugüne kadar sır olarak kalan ve dünyanın yedi harikası arasında birincisi olan piramitler, bunların zamanlarında yaptırılmıştır.

Mısır, sıcak ve kurak bir iklime sahiptir. Yaz ve kış olmak üzere iki mevsim hüküm sürer. Kış ayları sert olmayıp, oldukça yumuşaktır. Güney bölgelerde yaz günleri 43°C'ye kadar ulaşabilen sıcaklık, kış aylarında 15°C civarına düşer. Mısır'ın gece-gündüz arasındaki sıcaklık farkı yüksektir.

Mısır, Nijerya'dan sonra Afrika'nın en kalabalık memleketidir. Halkın % 99'u Müslümandır. Arapça, halkın esas konuşma dilidir. Yalnız köylerde yaşayan fellahların (köylüler) konuştuğu Arapça, şehirlerde konuşulandan biraz farklıdır. Ayrıca İngilizce ve Fransızca yaygın olarak konuşulur. Yabancı okullardan başka 7 üniversite mevcuttur. En meşhurları El-Ezher Üniversitesidir.
Mısır ekonomisi, tarımdan başka endüstri ve turizme de dayanır. Tekstil, kimyevi ürünler, petro-kimya ve çimento başlıca endüstri dallarıdır. Mevcut eski ve tarihi eserler, her mevsim uygun iklimi ve kıyıları turistlerin ilgisini çekmektedir. Dünyanın yedi harikasından olan piramitler ve İskenderiye feneri, kral mezarları, sfenksler önemli turizm gelir kaynaklarıdır. Bundan başka uzun ve çeşitli tarihe sahip olmasıyla Mısır, birçok milletin izlerini taşır. Özellikle Emeviler, Abbasiler, Memlükler ve Osmanlılardan kalma cami ve medreseler, han ve kervansaraylar önemli tarihi yerlerdir.

Ülkenin büyük şehirlerinde ve büyük kısmında hava alanları bulunmaktadır. Hava ulaşımı Mısır Hava Yolları tarafından sağlanmaktadır.

Mısır Dil Okulları Fiyat Listesi

Şehir Listesi

Ürdün

%90'ı çöl olan Ürdün; Kızıl Deniz sahillleri, antik kentleri, taştan gökdelenler barındıran çölleri ve Lut Gölü ile insanı cezbeder. Dünyanın sekizinci büyük harikası olarak nitelendirilen Petra, Ürdün'ün en değerli hazinesi ve en önemli turizm kaynağıdır. Sadece hayallerde var olabilen bir antik kent olan Petra, sanki çok yüksek bir taş duvardan yontulmuş yapılar topluluğudur. Kızıl Deniz sahili boyunca yükselen Akabe, sahip olduğu kristal yeşili suları ve zengin deniz yaşamı ile dalgıçların ve turistlerin kaçırmayacakları bir yerdir.

Akabe sahili boyunca uzanan plajlar, Ürdün'ün en önemli deniz ve plaj turizmi mekanlarındandır. Akabe yakınlarındaki Rum Vadisi, çöl üzerinde yükselen parçalı kayalıkları, barınma yerleri, kanyonları ve su çukurları ile dünyaca ünlü bir bölgedir. Lut Gölü, tabiatın ülkeye sunduğu en güzel nimetlerden birisidir. Gölün sıcak ve tuzlu suyu, on binlerce turisti ağırlar. Lut gölünün suyu minareller açsından çok zengindir ve tıbbi açıdan önemli bir kaynaktır. Bu nedenle binlerce turist, yıl boyunca bu bölgeye akın eder.

Ürdün Dil Okulları Fiyat Listesi

Şehir Listesi

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2016 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.