DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

ÖN LİSANS

AMERİKA

Community College


Amerika Birleşik Devletleri' nde uluslararası öğrenciler için Community College' ların popülerliği gittikçe artmaktadır. Amerika' nın 50 eyaletinde 1500' den fazla Community College mevcuttur.

Devlet tarafından finanse edilen okullar birçok alanda sertifika, diploma ve 2 yılık ön lisans derecesi sunmaktadır. Bu kurslar genelde üniversite eğitiminin ilk 2 yılına karşılık gelir ve kalan eğitimlerini bu iki yıl boyunca aldıkları not ortalamasına göre üniversitelere transfer olarak tamamlarlar.

Bu sistemin birçok avantajı vardır;

-Düşük ücret ile yüksek kalitede eğitim,

-Uluslararası öğrenciler için Community College'ların ücretleri üniversitelere göre çok daha ucuzdur. Çoğunlukla 10.000 Dolar civarındadır. Düşük fiyata rağmen sunulan ders içeriği aynıdır ve öğrenciler ön lisanslarını tamamlarken eğitimleri boyunca fiyat avantajı sağlar.

-Daha küçük sınıflarda daha çok bireysel ilgi,

-Amerika' daki birçok Comunity Collegeda sınıf mevcudu üniversitedeki sınıf mevcuduna göre daha düşüktür. Bu da her öğrencinin profesörler ve eğitim görevlileri tarafından daha çok desteleneceği ve ilgi gösterileceği anlamına gelir. Birçok uluslararası öğrenci Community College'larda Amerikan hayat tarzına ve eğitimine daha çabuk adapte olduğunu söylemektedir.

-TOP Amerikan Üniversiteleri’ ne transfer olanağı,

-Top Amerikan üniversitelerini hedefleyen uluslararası öğrenciler için en mantıklı tercih temel eğitimlerini community collegelarda almaktır. Bu okullara Community College’lardan kabul almak direk lise diploması ile kabul almaktan daha kolaydır.

Hakkında:
Foothilland De AnzaCommunityCollege (FHDA) yerel 4 yıllık üniversitelere öğrenci yerleştirmeoranı çok yüksek olan Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen kolejlerinden ikisidir. Foothilland De AnzaCommunityCollege California Üniversitesi ve California DevletÜniversitelerine öğrenci transferinde birinci sırada yer almaktadır. (119 öğrenci UC Berkeley tarafından kabul edilmiş olup, 167 öğrenci UCLA tarafından kabul edilmiştir)

Foothilland De AnzaCommunityCollegebiyoteknoloji yada video oyunu geliştirme gibi çok popüler konulardan, daha geleneksel konulara kadar 100'ü aşkın bölüm çeşitliliği sunmaktadır.

FoothillAmericanInstitute of Architects tarafından inşa edilmiş en güzel kampüs olarak seçilmiştir. 60'dan fazla öğrenci kulübü kampüste faaliyet göstermektedir.

Popüler Bölümleri:
Sanat, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Film/TV, İnteraktif ve Multimedya Teknolojileri, Müzik, Psikoloji, Radyo Yayımcılığı, Tiyatro Sanatları

Yerleşke:
Foothilland De AnzaCommunityCollege sırası ile Los Altos tepeleri ve Cupertino'da yer almaktadır. Burası Kuzey Kaliforniya'da Silikon Vadisi'nin kalbinde yer alan, Amerika'nın doğal güzellikleri ile meşhur en dinamik bölgelerinden biridir.

Yılın büyük bir bölümü yumuşak derecelerde gün ışığı ile geçtiği için öğrencilere birçok açık hava aktivitesi için sonsuz fırsatlar sunmaktadır. Buna ek olarak yanı başındaki Sierra Nevada dağlarında kış aylarında Pasifik sahillerinin en iyi kayağını yapma imkânı bulunmaktadır.

Foothilland De AnzaCommunityCollege Amerika' nın en büyük 10. şehri olan San Jode'ye çok yakın konumlanmış olup, zengin kültürel aktiviteleri ile bilinen San Diego şehrine 45 dakika mesafededir.

Gerekli Evraklar:
 •     Başvuru Formu
 •     Başvuru Ücreti
 •     İngilizce Transkript
 •     IELTS/ TOEFL
 •     Sağlık Formu
 •     Finansal Destek Yazısı
 •     Akademik Referans
 •     Banka Yazısı
 •     Pasaport
 •     Fotoğraf
 •     Niyet Mektubu

Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için 30 Haziran
Kış Dönemi için 31 Ekim
Bahar Dönemi için 31 Ocak

Eğitim Ücreti: $17,250 (Yerleştirme servisi, okul ücreti, konaklama, yeme içme, havaalanı karşılama dâhildir)

Kuruluş Tarihi:   1963
Yerleşke:    Auburn, Washington
Okul Türü:     2 yıllık yüksekokul
Toplam Kayıt Sayısı: 10000 öğrenci (1000 uluslararası)
Fakülte Başına Düşen Öğrenci Sayısı: 30
Akreditasyon ve Sıralamalar: Northwest Commission on Collegesand Universities
Konaklama:  Öğrenci yurtları ve Aile Yanı 
Okul Maskotu: Gators

Hakkında:
GreenRiverCollegeCommunityCollege Seattle yakınlarında 2 yıllık eğitim veren bir kolejdir. Öğrenciler bu okulu fiyat avantajı, kaliteli eğitimi, küçük sınıfları, arkadaş canlısı çalışanları ve kampüs içi konaklamasından dolayı tercih edilmektedir.

GreenRiver iki yıllık dereceler, yoğunlaştırılmış İngilizce kursları, üniversite transfer ve popüler lise tamamlama programları sunmaktadır. GreenRiver kişisel ve akademik gelişim için esneklik ve fırsat avantaj sağlaması için tasarlanmış 3, 6, 9 aylık yurtdışı eğitim programları sunmaktadır.

GreenRiver üniversite transferi konusunda dünya çapında ünlüdür. GreenRiver uluslararası öğrencileri Washington, Berkeley, UCLA, Cornell, John Hopkins, Indiana Üniversitesi, Michigan Üniversitesi, Teksas-Austin gibi dünya sıralamasında en üst yerlerdeki üniversitelere yerleşmişlerdir.

Popüler Bölümleri:

Mimarlık, Sanat/Tasarım, Biyoloji, İşletme, Kimya, İletişim, Bilgisayar Bilimleri, Eğitim, Mühendislik, İngilizce, Gazetecilik, Matematik, Eczacılık, Halkla İlişkiler, Sosyoloji,

Yerleşke:

GreenRiverAuburn, Washington yakınlarında, Seattle ve Tocama şehirlerine 45 dakika mesafededir. Yeni binaları, ormanlık alanları, her zaman yeşil ağaçları ile GreenRiverCollege 140 hektarlık bir çalışma alanı sunmaktadır. Öğrenciler yüzme, bisiklete binme, yürüyüş gibi doğa sporlarının keyfini çıkartabilirler.
GreenRiver mobilyalı, uygun kampüs içi konaklama olanağı sunması ile Amerikan CommuniteCollegelar arasında tek olup çok ilgi çekmektedir.

Gerekli Evraklar:
 •     Başvuru Formu
 •     Başvuru Ücreti
 •     İngilizce Transkript
 •     IELTS/ TOEFL
 •     Sağlık Formu
 •     Finansal Destek Yazısı
 •     Akademik Referans
 •     Banka Yazısı
 •     Pasaport
 •     Fotoğraf
 •     Niyet Mektubu
Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için 7 Ağustos
Kış Dönemi için 27 Kasım
Bahar Dönemi için 26 Nisan
Yaz Dönemi için 18 Mayıs

Eğitim Ücreti: $18,000 (Yerleştirme servisi, okul ücreti, konaklama, yeme içme, havaalanı karşılama dâhildir)

Kuruluş Tarihi: 1961
Yerleşke:   DesMiones, Washington
Okul Türü: 2 yıllık yüksekokul
Toplam Kayıt Sayısı:  11000 öğrenci (415 uluslararası)
Fakülte Başına Düşen Öğrenci Sayısı: 25
Akreditasyon ve Sıralamalar: Northwest Commission on Colleges and Universities
Konaklama Öğrenci Yurtları ve Aile Yanı       
Okul Maskotu:   Thunderbirds

Hakkında:
HighlineCommunityCollegeüniversite transfer dereceleri ve profesyonel/teknik eğitim sunan iki yıllık meslek okullarıdır.

Öğrenciler 100'den fazla ana dal ve 42 profesyonel/teknik eğitim programı seçebilirler. Highline; İşletme, Hemşirelik, Eğitim, Turizm işletmeciliği alanlarında çok iyi bilinen bir okudur. HighlineCommunityColege' ın yoğun eğitim programları öğrencilere Washington Üniversitesi, UCLA, Boston Üniversitesi, John Hopkins Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve bunun gibi birçok iyi okula geçiş sunmaktadır.

Highline'daki öğrenciler yıl boyunca süren aktiviteleri, birçok kulübü ile aktif bir kampüs hayatı yaşarlar. Uluslararası Lider Öğrenci birliği bölgeyi keşfetmek, yeni arkadaşlıklar edinmek ve eğlenceli deneyimler yaşatmak için her hafta organizasyonlar düzenlerler.

Popüler Bölümleri:

Mimarlık, İşletme, Kimya, İletişim, Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi, Eğitim, Mühendislik, Grafik Tasarım, Turizm İşletmeciliği, Tıp, Hemşirelik, Eczacılık.

Yerleşke:
HighlineCommunityCollege Seattle havaalanına 10 dakika mesafede bulunanDesMoines, Washington bölgesinde yer alır. Sadece 20 dakikada Seattle'a gidebilir ve Space Neddle'ı ziyaret edebilir yâda Safeco stadında enfes bir beysbol maçı seyredebilirsiniz. Seattle; müzik grupları, profesyonel sporları ve Starbucks, Boeinhg, Microsoft gibi piyasanın devleri ile bilinmektedir. Highline dünya kalitesinde eğitimi ile beraber kültürel ve yaratıcı faaliyetleri bir arada elde etmek isteyen öğrenciler için en uygun seçenektir.
Highline uluslararası öğrencilere kampüse çok yakın konaklama imkanı sunmaktadır. İsterlerse aile yanında dilerlerse kampüs yakınındaki yurtta kalabilir ya da arkadaşları ile beraber ev tutabilirler.

Gerekli Evraklar:
 •     Başvuru Formu
 •     Başvuru Ücreti
 •     İngilizce Transkript
 •     IELTS/ TOEFL
 •     Sağlık Formu
 •     Finansal Destek Yazısı
 •     Akademik Referans
 •     Banka Yazısı
 •     Pasaport
 •     Fotoğraf
 •     Niyet Mektubu
Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için 24 Ağustos
Kış Dönemi için 7 Aralık
Bahar Dönemi için 1 Mart
Yaz Dönemi için belirlenecektir.

Eğitim Ücreti: $18,000 (Yerleştirme servisi, okul ücreti, konaklama, yeme içme, havaalanı karşılama dahildir.

Kuruluş Tarihi: 1932
Yerleşke Rancho Palos Verdes, Kaliforniya
Okul Türü: 2 yıllık yüksekokul
Toplam Kayıt Sayısı:   750 öğrenci (45 uluslararası)
Fakülte Başına Düşen Öğrenci Sayısı: 17
Akreditasyon ve Sıralamalar:  Western Associatation of School and Colleges
Konaklama Öğrenci yurtları ve Aile Yanı    
Okul Maskotu: Mariners

Hakkında:
MarymountCollegeakademik ve profesyonel hedeflerine ulaşmak ve aynı zamanda hayatına yön vermek isteyen öğrencilere kültürel olarak zengin ve öğrenci odaklı bir eğitim ortamı sunmaktadır.

MarymountCollege, kurucularının ruhunu içinde taşıyarak öğrencilerinin liderlik özelliklerini öne çıkarıp, erdemli, insan onuruna saygılı ve adalete bağlı birer birey olarak mezun etmeye çabalayan Los Angeles'da karma eğitimi veren iki Katolik okuldan biridir.

MarymountCollege yok yakın zamanda işletme, medya, fen edebiyat gibi alanlarda lisans derecesi verme akreditasyonunu elde etmiştir. Ayrıca öğrencilerin hizmetine sunulmuş spor tesisleri de bulunmaktadır.

Popüler Bölümleri:

İşletme, İletişim, Bilgisayar Bilimleri, Eğitim, İngilizce, Sağlık, Müzik, Psikoloji, Tiyatro

Yerleşke:
MarymountCollege Pasifik Okyanusu ve Güney Kaliforniya'nın büyüleyici sahillerinden biri olan RanchoPalos Verde şehrinde yemyeşil bir alana kurulmuştur.  RanchoPalos Verde şehri Los Angeles'a komşu lüks bir yerleşim bölgesidir.

MarymountCollege öğrencileri yıl boyunca güzel havanın ve kampüs yakınlarındaki açıkhava aktivitelerin keyfini çıkartırlar. Buna ek olarak dünyaca kültürel ve eğlence anlamında ilgi çeken dünyaca ünlü müzeler, galeriler, Disneylandgibi Los Angeles'ın birçok bölgesine geziler düzenlenmektedir.

Gerekli Evraklar:
 •     Başvuru Formu
 •     Başvuru Ücreti
 •     İngilizce Transkript
 •     IELTS/ TOEFL
 •     Sağlık Formu
 •     Finansal Destek Yazısı
 •     Akademik Referans
 •     Banka Yazısı
 •     Pasaport
 •     Fotoğraf
 •     Niyet Mektubu
Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için 1 Temmuz
Bahar Dönemi için 1 Ocak

Eğitim Ücreti:
$35,000-$39.000 (Yerleştirme servisi, okul ücreti, konaklama, yeme içme, havaalanı karşılama dâhildir)Kuruluş Tarihi 1966
Yerleşke:    Seattle, Washington
Okul Türü: 2 yıllık yüksekokul
Toplam Kayıt Sayısı: 10000 öğrenci (1200 uluslararası)
Fakülte Başına Düşen Öğrenci Sayısı: 30
Akreditasyon ve Sıralamalar Northwest Commission on Colleges and Universities
Konaklama Öğrenci Yurtları ve Aile Yanı     

Hakkında:
Seattle Central Community College Amerika Birleşik Devletleri'nin en iyi kolejlerinden biridir. Seattle Central Community College'in eğitim programlarındaki yüksek kalitesi ve öğrencilere sunduğu destekle akademik hayallerine ulaşmak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneği oluşturmaktadır ve bu doğrultuda da Time Magazin tarafında yılın koleji seçilmiştir.

Seattle Central Community College mezunları Kolombiya Üniversitesi, Boston Üniversitesi, UC Berkeley, Dartmouth ve Washington Üniversitesi gibi çok iyi 4 yıllık üniversitelere transfer olmaktadırlar. Ayrıca Seattle Central birçok prestijli 4 yıllık eğitim veren üniversite ve kolej ile ortak çalışmaları vardır.

Öğrenciler 26 milyon dolar değerindeki Matematik ve Fen Bilimleri binası, Yaratıcı Sanatlar ve Akademisi, Bilgi Teknolojileri departmanı gibi modern birçok imkânından yaralanabilirler.

Popüler Bölümleri:
Biyoloji, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Mutfak Sanatları, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sağlık Bilimleri, Müzik, Görsel Sanatlar

Yerleşke:
Seattle Central Community College Seattle şehrinin merkezinde; öğrencilerin şehrin olanaklarını kullanabilecekleri şekilde kolay ulaşılabilir ve elverişli konumdadır.
Restoranlara, parklara, müzelere, spor ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Dünyaca ünlü Pike Place Marketi ve hazır kahve yerleri çok yakınlardadır.
Seattle Central Community College' ın denize yakın kampüsü ve doğal imkanlarından dolayı, öğrencilere birçok doğa sporu yapma şansı vermektedir. Öğrenciler öğleden sonra,  bir gün ya da bir hafta boyunca botla Puget Sound ya da San Juan adalarına açılabilir ve ya dünyaca ünlü 3 doğal parkından birinde gidip kamp yapabilirler.

Gerekli Evraklar:
 •     Başvuru Formu
 •     Başvuru Ücreti
 •     İngilizce Transkript
 •     IELTS/ TOEFL
 •     Sağlık Formu
 •     Finansal Destek Yazısı
 •     Akademik Referans
 •     Banka Yazısı
 •     Pasaport
 •     Fotoğraf
 •     Niyet Mektubu
Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için 1 Ağustos
Kış Dönemi için 15 Kasım
Bahar Dönemi için 15 Şubat
Yaz Dönemi için 10Mayıs

Eğitim Ücreti: $18,000 (Yerleştirme servisi, okul ücreti, konaklama, yeme içme, havaalanı karşılama dâhildir)

 
Kuruluş Tarihi: 1929
Yerleşke: Santa Monica / California
Okul Türü: 2 yıllık yüksekokul
Toplam Öğrenci Sayısı: 32.000 (3.000’i uluslararası)


Hakkında

Santa Monica College , California Eyaleti, Los Angeles yakınlarındaki Santa Mopnica şehrinde bulunan iki yıllık bir devlet üniversitesidir. 1929 yılında Santa Monica Junior College olarak kurulmuştur.  Günümüzde 32000 öğrenci, 90 farklı bölümde eğitim görmektedir. Yaklaşık 100 ülkeden 3000 civarı yabancı öğrenci ile ABD’deki en fazla yabancı öğrenci popülasyonuna sahiptir.
Santa Monica College, California’da, University of Southern California’ya en fazla öğrenci transfer eden okullardan biridir. Transfer edilen alanların arasında İşletme, Gazetecilik, Güzel Sanatlar gibi bölümler ağırlıktadır.

Bunların yanısıra, mesleklere hazırlamak için de, Muhasebe, Moda Tasarımı, IT, Sanat Tasarımı gibi özel lisans programları vermektedir.

Okulun KCWR isimlki radyosu, Amerika’nın en fazla dinlenen radyolarından biridir. Türkiye’den de Cemal HÜNAL gibi ünlü isimlerin de eğitim gördüğüokuldur.

Popüler Bölümleri: Fotoğrafçılık, İşletme, Muhasebe, Film Çalışmaları, Gazetecilik,Medya,  Tasarım(Grafik, Oyun,vs), Hemşirelik, Solunum Terapisi, Tarih, Matematik, Müzik, Modern Diller, Fizik Bilimleri (Kimya, Fizik vs),Psikoloji, Felsefe ve Sosyal Bilimler (Ekonomi, Felsefe, Siyaset, Sosyoloji vs), Tiyatro.


Yerleşke

Kampüs Güney Kaliforniyadaki Pasifik Okyanusundan 2 mil uzaklıkta, 100,000 nüfusa sahip Santa Monica’nın yerleşim bölgesindedir. Iklimi yıl boyu yumuşak ve ılımandır. Karakteristik olarak hafif okyanus esintisiyle birlikte 24 derecce sıcaklık hissedilir. Üniversitede seçkin tiyatro, müzik ve müze merkezlerine ayrıca Disneyland, Magic Mountain ve Universal Studios gibi eğlence merkezlerine erişim çok kolaydır. Çevredeki üniversitelerden bazılarının arasında, UCLA; USC; PEPPERDINE UNIV ve Loyola Marymount University bulunmaktadır.

Kampus hayatı eğlenceli ve hareketlidir. Yeni uluslararası öğrenciler, ABD’den ve diğer ülkelerden arkadaşlar bulabilecekleri 50’den fazla üniversite klübünden birine katılmak için teşvik edilirler. Üniversite Kabul fuarları her yıl UCLA; USC Brown, Columbia ve Cornell Üniversitelerinden gelen üniversiteye kabul yetkililerinin katılımıyla Güz ve Bahar dönemlerinde gerçekleştirilir.

Gerekli Evraklar:

•        Başvuru Formu
•        Başvuru Ücreti
•        İngilizce Transkript
•        IELTS/ TOEFL
•        Sağlık Formu
•        Finansal Destek Yazısı
•        Akademik Referans
•        Banka Yazısı
•        Pasaport
•        Fotoğraf
•        Niyet Mektubu

Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için: 12 Haziran
Bahar Dönemi için 8 Ocak
Yaz Dönemi için 15 Nisan

Ücretler: $24.500 ( Bu tutara eğitim, konaklama, yemekler, eğitim materyalleri ve ulaşım dahildir)
Kuruluş Tarihi: 1907
Yerleşke: Santa Barbara / California
Okul Türü: 2 yıllık yüksekokul
Toplam Kayıt Sayısı: 20.000 ( 1400’ü uluslararası öğrenci)

Hakkında:
Santa Barbara City College, dünyanın 70 farkjlı ülkesinden gelen  1400 civarı  uluslararası öğrenciyle birlikte yaklaşık 20.000 öğrencisi olan iki yıllık bir devlet üniversitesidir. SBCC, üniversiteler için mükemmel transfer hazırlığı (dört yıllık bakalorya ön lisans diplomasının ilk iki yıllık eğitimi) sağlamanın yanı sıra, çok çeşitli meslek/kariyer alanlarında 100'den fazla ön lisans diploması ve sertifika programı ile ve pek çok genel eğitim olanağı sunmaktadır. Üniversite tam yetkilidir (akreditedir).

Çoğu uluslararası öğrenci, Amerika'daki eğitimine Santa Barbara City College'da başlar ve Kaliforniya University of California Santa Barbara (UCSB) Üniversitesine transfer olur. Santa Barbara City College, garantili transfer programı nedeniyle, UCSB'ye diğer üniversitelerin tümünden daha fazla öğrenci gönderir. Santa Barbara City College'in, diğer dört yıllık okulların yanı sıra diğer Kaliforniya Üniversitelerine transfer oranı da çok yüksektir.

Uluslararası öğrencilerin üniversitedeki kulüplere, spor ve aktivitelere katılması teşvik edilir. SBCC'de şu an aktif olan 30'un üzerinde öğrenci grubu ve organizasyonu bulunmaktadır. Tüm uluslararası öğrenciler için, kültürlerarası deneyim ve diğer öğrencilerle etkileşim olanağı sağlamaya yönelik isteğe bağlı eğitsel, kültürel ve dinlenme amaçlı gezileri içeren başka etkinlikler de planlanmaktadır.

Popüler Bölümleri: Muhasebe, Oyunculuk, Astronomi, İşletme, İş Hukuku, Arap Dili, Çin Dili, Grafik Dizay ve Fotoğraf vs.

Yerleşke:
Santa Barbara City College kampüsü Pasifik Okyanusu'na bakan bir tepede yer alır ve plaja sadece birkaç adım uzaklıktadır. Burası Amerika'nın en olağanüstü manzaralarından birine sahiptir. Kampüs Los Angeles'in kuzeyine yaklaşık 90 dakika ve San Francisco'nun güneyine yaklaşık 6 saat uzaklıktadır. Santa Barbara bölgesi Amerika'nın Riviera'sı olarak bilinir; temiz, güvenli ve sağlıklı bir ortam sunar.

Gerekli Evraklar:
•        Başvuru Formu
•        Başvuru Ücreti
•        İngilizce Transkript
•        IELTS/ TOEFL
•        Sağlık Formu
•        Finansal Destek Yazısı
•        Akademik Referans
•        Banka Yazısı
•        Pasaport
•        Fotoğraf
•        Niyet Mektubu

Son Başvuru Tarihi: Rolling Basis

Ücretler: $25000 ( Bu tutara eğitim, konaklama, yemekler, eğitim materyalleri dahildir)
Kuruluş Tarihi: 1903
Yerleşke: Boston/ Massachusets
Okul Türü: Üniversite
Toplam Öğrenci Sayısı: 750

Hakkında
1903 yılında kurulan Fisher College, Massacthusets Topluluğu Yükseköğrenim Kurulu tarafından çeşitli alanlarda lisans ve önlisans dereceleri ile sertifika programları sunma yetkisi verilmiştir. Öğrenciler,günümüzün zorlu  rekabet  ortamında kariyer hedeflerine ulaşmaya yönelik öğrenim görürler.

Fisher College, Japponya, Çin, Birleişk Arap Emirlikleri, Tayvan, Güney Kore, Suudi Arabistan gibi dünyanın 22 farklı ülkesinden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslarası öğrenciler, genel öğrenci popülasyonunun %10 ‘unu oluşturmaktadır.

Popüler Bölümler

Lisans Bölümleri: Medya ve İletişim, Kriminal, Psikoloji, Yönetşm Bilimleri.

Önlisans Bölümleri: İşletme, Bilişim Sistemleri, Kriminal, Moda Tasarımı, Moda Endüstrisi Psikolji, Turizm, Modern Sanatlar, Okul Öncesi Eğitim.

Yerleşke

Fisher College, Boston, Brockton, New Bedford, ve Kuzey Attleborough yerleri ile Boston'ın tarihi Back Bay bölgesinde, tren istasonuna kısa yürüyüş mesafesinde konumlanmıştır.

Gerekli Evraklar:

•        Başvuru Formu
•        Başvuru Ücreti
•        İngilizce Transkript
•        IELTS/ TOEFL (Dil yeterliliği olmayan öğrenciler İngilizce hazırlık programına katılabilrler)
•        Sağlık Formu
•        Finansal Destek Yazısı
•        Akademik Referans
•        Banka Yazısı
•        Pasaport
•        Fotoğraf
•        Niyet Mektubu

Son Başvuru Tarihi: Rolling Basis

Ücretler: $42000 (Okul ücreti, konaklama, yemekler ve sağlık sigortası dahildir)
Kuruluş Tarihi: 1908
Yerleşke: Boston
Toplam Öğrenci Sayısı: 600 öğrenci

Hakkında
1908 yılında kurulan Teknoloji Enstitüsü, Boston’un tarihi South End semtinde bulunan, 3 dönümlük arazida konumlanmış bir  özel, teknik üniversitedir.  Benjamin Franklin Institute of Technology, analitik ve iletişim becerileri ile donatılmış teknik eğitimi sayesinde, öğrencilerinin sürdürülebilir bir kariyer inşaa etmelerine yol gösterici olmaktadır.

Popüler Bölümleri
Lisans: Otomotiv

Önlisans:  Otomotiv Teknolojisi, Mimari Tasarım Teknolojisi, Bilgisayar Mühendislik Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri, Elektrik Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği Teknolojisi, Mekanik Mühendisliği Teknolojisi, Optisyenlik.

Sertifika Prpogramları: Otomotiv Teknolojisi, Isıtma, Havalandırma,i İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri.

Yerleşke
South End, Boston’un Back Bay bölgesinde, şehir merkezinin hemen yakınında, Veneüzella, İtalyan, Tai,Hindistan gibi dünyanın dörtbir yanından lezzetler sunan  restaurant ve kafelerle dolu bir lokasyonda konumlanmıştır.

Gerekli Evraklar:
•        Başvuru Formu
•        Başvuru Ücreti
•        İngilizce Transkript
•        IELTS/ TOEFL ( Bu belge yoksa, öğrenci İngilizce hazırlık programına katılır)
•        Sağlık Formu
•        Finansal Destek Yazısı
•        Akademik Referans
•        Banka Yazısı
•        Pasaport
•        Fotoğraf
•        Niyet Mektubu

Son Başvuru Tarihi:
Bahar Dönemi: 23 Ocak
Güz Dönemi: 1 Eylül

Ücretler: $28.500 (Bu ücrete eğitim, konaklama ve sağlık sigortası dahildir)
Kuruluş Tarihi: 1933
Yerleşke: Menasha/Wisconsin
Okul Türü:  2 yıllık yüksekokul
Toplam Öğrenci Sayısı: 1700

Hakkında
UW Fox Valley, Menasha,i Wisconsin’de 41 dönümlük arazide yer alan, 26 kampüsten oluşmuş olan University Of Wisconsin Sistemi’nin 13 koleji içinde ikinci en büyük kolejidir. Fox Valley’in 1700 öğrencisinin %35’i 22 yaşın üzerindedir ve full time öğrencidir. Okul aynı zamanda UW Fox ve UW Fox Valley olarak anılır.

UWF Fox Valley’de önlisans programını başarıyla tamamlayan ve akademik gereklilikleri yerine getirebilen öğrencilere, 200’den fazla alanda akademik programlar sunan University Of Wisconsin Sistemi’de 4 yıllık lisans bölümüne geçiş garantisi sunulmaktadır.

Okulda her 28 öğrenciye karşılık 1 profesor görev yapmaktadır ve sınıflardaki öğrenci sayısı ortalama 30’dur.  Okul aynı zamanda sınıf dışında sürekli eğitim amacına yönelik olarak  30’un üzerinde  ders dışı aktivite sunmaktadır.

Popüler Bölümleri
Önlisans Bölümleri: İşletme, Psikoloji,Fizik,Kimya, Biyoloji, Antropoloji,İletişim Sanatları,Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Matematik, Müzik, Felsefe, Sosyoloji.
Lisans Bölümleri: İşletme ve Ekonomi, Endüstri ve Organizasyon Psikolojisi, Bilgisayar Teknolojisi.
Sertifika Programları: Hukuk, İşletme, Çevre Bilimleri.

Yerleşke
Menasha, Wisconsin Eyaleti’nde Fox nehri’nin ağzında bulunan, yaklaşık 18000 nüfuslu bir şehirdir.

Gerekli Evraklar
•        Başvuru Formu
•        Başvuru Ücreti
•        İngilizce Transkript
•        IELTS/ TOEFL
•        Sağlık Formu
•        Finansal Destek Yazısı
•        Akademik Referans
•        Banka Yazısı
•        Pasaport
•        Fotoğraf
•        Niyet Mektubu

Son Başvuru Tarihi:
Güz Dönemi için: 1 Haziran
Bahar Dönemi için: 1 Kasım

Eğitim Ücreti: $19.500 ( Bu tutara eğitim, konaklama, yemekler ve eğitim materyalleri dahildir)

Diablo Valley College (DVC), 2 yıllık ön lisans programı veren bir yüksek okuldur. Bir çok program seçeneği ile DVC, her dönem 22,000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir.

DVC’nin hedeflerinden biri de, toplumun her üyesine yüksek öğrenim olanaklarına erişim ve üniversite derecesine bütçeye uygun bir yol sunmaktır. A.B.D.’de geçerli olan Lisans Derecesinin (Bachelor's Degree) ilk iki yılında eğitim olanağı sunan DVC, California’daki tüm kamu yüksekokullarının içinde en başarılı üniversite geçiş programı sunanlardan biridir.

Programlar: Öğrenciler, 45 anabilim dalı ve 40 sertifika programı arasından seçim yapabilir. DVC, Güzel Sanatlar ve Fen Bilimleri Alanında Ön Lisans Eğitimi (Associate Degree) Programları, Başarı Sertifikası ve çok sayıda dört yıllık üniversiteye geçiş programlarına yönelik eğitim olanakları sunmaktadır.

Başlangıç Tarihleri: Ağustos (Güz dönemi) veya Ocak (Bahar dönemi). IEC’de eğitim gören öğrenciler için yaz ve kısa süreli çift zamanlı eğitim seçenekleri vardır.

Son başvuru tarihleri: Güz dönemi: 1 Temmuz / Bahar dönemi: 1 Aralık

Konutlar: Yerleşkeye yürüyüş uzaklığında olan Amerikan ailelerinin evlerinde veya özel dairelerde kalabilirsiniz. Aile yanında kalma konusunda daha ayrıntılı bilgi için adres: http://www.diablovalleyhomestay.com/

Apartman dairelerinde kalma seçenekleri konusunda bilgi için:
http://www.dvc.edu/international/resources/furnished-apartments.htm

Kayıt için gerekli olan belgeler:
• Başvuru: http://www.dvc.edu/international/apply/admission/application.htm
• 50 $ (dolar) başvuru ücreti
• Lise not çizelgenizin bir kopyası
• İngilizce değilse, lise not çizelgenizin çevirisi
• Öğrencinin mali belgesi (başvuru belgesi ile birlikte verilir)
• İngilizce dil sınavı: TOEFL, IELTS veya ITEP sonuç belgenizin bir kopyası (sınava daha önce girdiyseniz)

Öğrenciler, TOEFL, IELTS veya ITEP sınavına girmeden de DVC’ye başvurabilir. DVC, böyle bir durumda, öğrencinin DVC’nin istediği tüm koşulları yerine getirdiği ve İngilizce dil düzeyini gösteren belgesini teslim etmesi durumunda öğrenciye okula tam olarak kabul edileceğini gösteren “Koşullu Kabul Belgesi” verecektir. Öğrenciler, IEC’de en yüksek düzeyde İngilizce dil eğitimlerini tamamlayarak da DVC’ye kabul edilebilir. Bu durumda öğrencilerin TOEFL veya IELTS sınavlarına girmesi zorunlu değildir.

Ücretler: 6,676 USD (eğitim ücreti ve sağlık sigortası dahildir.)

Not: Bu ücret bölüme göre değişiklik gösterebilir.
Kuruluş Tarihi: 1948
Yerleşke: San Pablo/California
Okul Türü: Üniversite
Toplam Öğrenci Sayısı: 7.959


Hakkında

1948 yılında kurulmuş olan Contra Costa College, kaliteli eğitim arayan herkese hizmet eden bir okuldur.

Amerika’daki community college sistemindeki en iyi okullardan biri olan Contra Costa College, bölge sakinlerinin en çok tercih ettiği bir yüksek öğretim kurumudur. Buna ek olarak kolej, çeşitliliğe değer vererek kültürel farkındalığa teşvik eder.

Bölümler: Administration of Justice, African American Studies, Astro/Engineering /Geo/Physics, Automotive Services, Biological Sciences, Biotechnology, Business, Chemistry, Computer & Related Electronics, Culinary Arts Management, Dance Courses, Dramatic Arts, Early Childhood Education, Economics, Emergency Medical Sciences, English, English as a Second Language, Fine & Media Arts, Foreign Languages, Geography, Health Education Courses, Health & Human Services, History, Industrial Technology Courses, Journalism, Learning Specialist Program, Liberal Arts, Library Studies, Mathematics, Music, Nursing, Philosophy & Humanities, Physical Education/Kinesiology, Real Estate, Sociology, Speech


Yerleşke

Contra Costa College, Amerika’nın California eyaletinde San Pablo’da bulunmaktadır.
  

Gerekli Evraklar

• Başvuru formu
• Başvuru ücreti
• İngilizce transcript
• IELTS / TOEFL (Dil yeterliliği olmayan öğrenciler, İngilizce hazırlık programına katılabilirler)
• Sağlık formu
• Finansal destek yazısı
• Akademik referans
• Banka yazısı
• Pasaport
• Fotoğraf
• Niyet mektubu


Son Başvuru Tarihi

Güz dönemi: 1 Haziran
Bahar dönemi: 1 Aralık
Yaz dönemi: 1 Nisan

Ücretler: 7.620 USD
Kuruluş Tarihi: 1974
Yerleşke: Pittsburg/California
Okul Türü: Üniversite
Toplam Öğrenci Sayısı: 9.000 (her dönem için)

Hakkında

Los Medanos College, 1974 yılında kurulmuştur. Hizmet verdiği, deeğişen ve farklı topluluklar içerisinde kaliteli eğitim olanakları sağlayan bir üniversitedir. Öğrencilerin öğrenmesi ve başarıları üzerine odaklanarak onların yaşamları boyunca yetenek ve yetkinliklerini geliştimelerini amaçlar.

Eleştirel düşünme, etkili iletişim, etik davranış ve çeşitlilik gibi konulara önem vermektedir. Öğrencilerin başarılarını ve kurumsal olarak etkinliği geliştirmek için okul, sürekli değerlendirmeler yapmaktadır.

Popüler Bölümler: Liberal studies, nursing, engineering, math, English, physical and biological sciences, business, behavioral sciences, fire technology, child development, administration of justice, process technology, electrical and instrumentation technology.


Yerleşke

Los Medanos College, San Fransisco’nun doğusunda Pittsburg’da bulunmaktadır.


Gerekli Evraklar

• Başvuru formu
• Başvuru ücreti
• İngilizce transcript
• IELTS / TOEFL (Dil yeterliliği olmayan öğrenciler, İngilizce hazırlık programına katılabilirler)
• Sağlık formu
• Finansal destek yazısı
• Akademik referans
• Banka yazısı
• Pasaport
• Fotoğraf
• Niyet mektubu


Son Başvuru Tarihi

Güz dönemi: 1 Temmuz
Bahar dönemi: 1 Aralık

Ücretler: 6.150 USD
akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.