DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

SOSYAL PROJELERHorizon, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve birçok uluslararası özel şirketler ile gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk projeleri ile de sık sık adından söz ettirmektedir. Horizon Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Mehmet GÜLTEKİN, yapmış olduğu projeler ile başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir alıyor. Genç yaşına rağmen gerçekleştirdiği bu projelerden dolayı GÜLTEKİN, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu 2011 yılının en iyi ‘Sosyal Girişimcilik’ ödülüne layık görüldü.

Bu projelerin bazıları aşağıdaki gibidir;
Harran'lı çocukların dilekleri Tarabya'dan!
 
   
Tarabya İngiliz Okulları her yıl düzenlediği ‘Dilekler Gerçek Oluyor’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl Harran’lı öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak dileklerini gerçeğe dönüştürdü!

Kurulduğu yıldan bugüne kadar her yıl sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Tarabya İngiliz Okulları’nın okul aile birliği ve öğrencileri Ağrı, Erzurum ve Balıkesir’in ardından bu kez Şanlıurfa’nın Harran ilçesindeki Öncüler Anaokulu ve İlkokulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirdi.

Devamı
   


   
Rehber Köpekler Derneği'ne Destek Projemiz
 
   
Sosyal sorumluluk projeleri ile her yıl her kesimden ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçlayan Tarabya İngiliz Okulları İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaşıp dileklerinin gerçekleşmesini sağlamanın verdiği mutluluğa bu yıl bambaşka bir boyut kazandırmak istiyor.

Türkiye’de henüz çok yeni bir yapılanma olan “görme engelliler için rehber köpek” uygulamasının geniş kitlelere duyurulabilmesi ve bu konudaki farkındalığın artırılabilmesi için Tarabya İngiliz Okulları ile Rehber Köpekler Derneği ortak bir çalışma başlattı. 

Devamı


Balıkesir’in Davutlar köyü Cevdet Ernur İlkokulu ve Turfullar köyü ilkokulu Çocuklarının Dilekleri Gerçek Oldu

Tarabya İngiliz Okullarının bu yıl eğitim hayatına ilkokul olarak başlayan Yeniköy kampüsündeki öğrenciler ile birlikte gerçekleştiren projede öğrencilerin yeni yıl dileklerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı etkinliklerle bir fon oluşturuldu. Öğrencilerimizin, velilerimizin özverisi sayesinde sadece çocukların ihtiyaçları değil okulların da ihtiyaçları karşılanarak büyük gün için hazırlıklar tamamlandı.

Projenin başlangıcı olarak köy okullarının ve oradaki öğrencilerin ihtiyaçları okulların öğretmenleri ile kurulan bağlantı sonucunda belirlendi. Köy okulunda iletişim kurduğumuz öğretmenler, öğrencilere projeden hiç bahsetmeden dileklerini resim çizerek anlatmalarını istedi. 

Devamı

Erzurum Zeyrek Köyü Çocuklarının Dilekleri Gerçek Oldu

Öğrencilerimiz Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Zeyrek köyündeki Şehit Ali Taka İlköğretim okulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirerek 2015’e yepyeni bir coşkuyla girmelerini sağladı.

Geçtiğimiz yıl Ağrı’da bir köy okulu öğrencilerinin resim çizerek anlattıkları yeni yıl dileklerini gerçekleştiren öğrencilerimiz, bu kez Erzurum Zeyrek Köyü İlkokulu çocukları için gerçekleştirecekleri proje 1 ay süreyle gerçekleştirdikleri birbirinden farklı etkinliklerle bir fon oluşturdu.

Öğrenciler öncelikle Şehit Ali Taka İlköğretim Okulu öğretmeni ile işbirliği yaptı. Okuldaki 10 öğrencinin isimlerini, yaşlarını, boylarını, ayakkabı numaralarını ve sınıfın özelliklerini öğrenerek ihtiyaçlarının ne olabileceğini belirlemeye çalıştı.

Devamı


"Soma'yı Aydınlat / Emre Aydın Konseri" -  Yardım|Destek Projesi


Türkiye’nin ilk UNICEF öğrenci kulübünü kuran Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri, karne gününe özel düzenledikleri Emre Aydın Konseri ile yıla veda ettiler. Konserin davetiye satışlarını üstlenen öğrenciler, örnek bir davranışla konserin tüm gelirlerini UNICEF’in Soma projesine bağışladılar.

Konser öncesi UNICEF kulübü öğrencilerini kulisine kabul eden Emre Aydın, “Her konser öncesi biz ekipçe çok heyecanlıyız, fakat bu konserin Soma yararına yapılmasından dolayı büyük bir hevesle sahneye çıkacağız.” dedi. Sanatçıların sadece sosyal yardım projelerinde yer alması değil, duyarlılıklarını belli etme misyonu da taşıdığını söyleyen Emre Aydın, “Bu tarz projelerle ile bu duyarlılık perçinleniyor” diyerek Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerine kendisini bu projeye davet ettikleri için onur duyduğunu belirtti. 

Devamı

 
"Dilekler Gerçek Oluyor" -  Sosyal Sorumluluk Projesi


Ağrı Yelkesen İlkokulu öğrencilerinin yeni yıl dileklerini gerçeğe dönüştürdük...

Bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek, hayalini kurduğu oyuncağa, giyeceğe hatta ihtiyaç duyduğu ayakkabıya kavuşmasını sağlamak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdik.

Projemizde Ağrı’da bir köy okulu olan Yelkesen İlkokulu’nun öğrencilerinin bu yılki dileklerini Tarabya İngiliz Okulu öğrencilerimiz ve onların ailelerinin verdiği destek ile gerçeğe dönüştürdük.

Devamı

 
"Çocuklar İyi Olsun Diye" -  Sosyal Sorumluluk Projesi


Özel Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Servisi bölümüne ziyarette bulundular. Beraberlerinde götürdükleri ve toplandıkları hikaye kitaplarıyla hastane kitaplığına destek verdiler. Aynı zamanda çocuklarla da vakit geçiren öğrencilerimiz onların ihtiyaçlarını da karşılayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.. devamı..
 


Uluslararası Lise Denkliği’ Projesi


İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Horizon Uluslararası Eğitim Danışmanlığı Grubu ve de Cambridge Universitesi CIE işbirliği ile gerçekleştirilen “Uluslararası Lise Denkliği” projesi Kabataş Erkek Lisesi bünyesinde yapılan geniş katılımlı protokol imza töreniyle basın ve kamuoyu ile paylaşıldı. devamı.. 
 

Uluslararası Öğretmenlik Denkliği’ Projesi -2-

Cambridge Üniversitesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Horizon İşbirliği ile İstanbul Devlet okullarında öğretmenlik yapan İngilizce öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen eğitim sertifika projesi. devamı..   

Pegasus ile Sınırlar Eğitimle Birleşiyor Projesi

Pegasus havayolları sponsorluğunda ve de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Horizon işbirliği ile maddi durumu dezavantajlı okul birincisi öğrencilerimizin yurtdışı dil okullarına götürülmelerini sağlamaktadır. devamı..   


Uluslararası Öğretmenlik Denkliği Projesi -1-


Proje,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cambridge Üniversitesi ve Horizon işbirliği ile İstanbul genelinde İngilizce öğretmenliği yapan 5 bin İngilizce öğretmenimize Cambridge Üniversity Teacher Training eğitimlerinin sunulmasını kapsamaktadır. Proje 2011 yılında başlamış olup halen devam etmektedir. devamı.. Sınırlar Eğitimle Birleşiyor Projesi


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Valiliği ve Horizon işbirliği ile İstanbul’un 39 ilçesinde yer alan, maddi durumu dezavantajlı lise ilçe birincisi öğrencilerin dil eğitimi için İngiltere’ye götürülmesini kapsamaktadır. Proje, 2011 yılının en iyi sosyal proje ödülünü almıştır. Proje her yıl farklı kurumların sponsorluğu ve değişik isimler altında sürdürülmektedir. devamı..
 
 

THY ile Amerika’ya Yolculuk Projesi

 
Proje, THY sponsorluğu ve de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Horizon işbirliği ile İstanbul genelindeki Fen lisesi birincileri öğrencilerimizin Amerika’da 2 aylık dil eğitimine katılmalarını sağlamıştır. devamı..
 

Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı Projesi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın Üniversitesi işbirlikleriyle gerçekleştirilen “Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı - İstanbul 2012” Konferansı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer’in katılımlarıyla 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü gerçekleştirildi. devamı.. 

Burs Hazırlık Projesi

MEB Orta öğretimler Genel Müdürlüğü’nce Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine gönderilecek burslu öğrencilerin, Horizon International College – Etiler kampusu bünyesinde Genel İngilizce ve de IELTS hazırlık eğitimlerine katılmalarını kapsamaktadır. devamı.. 

Yılın Starları

 
Horizon Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Mehmet GÜLTEKİN, yapmış olduğu sosyal projeler ile başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almış olup, 2011 yılının ‘Sosyal Girişimcilik’ ödülüne layık görülmüştür. devamı..


MEB Sosyal Paydaşlarla Buluşma Gecesi ve Ödül Töreni


MEB proje paydaşlrı kapsamında yapınalan organizasyonda, Kurucumuz Mehmet Gültekin’e MEB ile yapmış olduğu işbirliği ve başarılı çalışmalar nedeniyle teşekkür plaketi sunulmuştur. devamı.. 
 

İstanbul İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ve Horizon çalışanları iftarda buluştu

Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nin daveti ile unutulmaz Hababam Sınıfı’nın çekildiği Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi’nde, bizzat öğretmenevi müdürü Meral Veziroğlu tarafından ağırlanılan iftarda buluşan Horizon çalışanları, ortaklaşa gerçekleştirdikleri ve Türkiye’de bir ilke imza atılan projelerin başarısını bir kez daha kutladılar. devamı..   


akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.