DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

EDİTÖRDEN


Hind Demkila > Yurtdışında Aile Programları 30.Mart.2016

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle

   
İngiltere ve Amerika’da sunulan genellikle yaz aylarında yürütülen Aile Programlarına talep her geçen sene artıyor. Çocuklarının İngilizce’nin ana dil olduğu bir ülkede dil eğitimi almalarını isteyen ancak aynı zamanda bu süreçte onlarla beraber olmak isteyen aileler için son derece uygun olan bu programda ebeveynler ve çocukları farklı bir deneyim yaşıyorlar.Program içerikleri genel anlamda aynı olsa da okuldan okula değişen opsiyonlar da mevcut ve genel olarak 2 hafta sürüyor. Örneğin bazı programlarda hem çocuklar ders alıyor hem de ebeveynler kendi yaşıtlarıyla ders alabiliyorlar. Bazılarında ise aynı konaklamada kalıp sadece çocuklar ders alabiliyor. Her durumda da ebeveynler çocuklarını okula bırakıp çıkışta tekrar alabiliyorlar. Eğitimler aynı kampüs içerisinde olduğunda aynı aktivitelere katılma imkanları da bulunuyor, bu da hem dil gelişimi hem aile bağları açısından önemli bir unsur haline geliyor. Beraber yapılan aktivitelerin yanı sıra haftada minimum 1 kez gerçekleştirilen gezilere de beraber katılabiliyorlar, böylece yaz tatili çocuklar ve ebeveynler için eğlendirici, öğretici olmanın yanı sıra unutamayacakları bir hatıra olarak hayatlarına ekleniyor. 

Ebeveynlerle gerçekleştirilen aktiviteler dışında çocuklar ayrıca kendi yaşıtlarıyla da ders sonrasında pek çok kültürel ve sportif aktivite ile zamanlarını geçirebiliyor. Derse katılmayan ebeveynler bu süreyi dilediklerince değerlendirebiliyorlar.

Konaklamalarda aile yanı seçeneği diğerlerine göre daha popüler olsa da aileler stüdyo tipi dairelerde ya da otellerde de konaklayabilirler. Hatta okuldan bağımsız bir konaklama da seçebilirler. 

Bu programa aileler farklı ülkelerde ve şehirlerde bulunan okullar için başvurabilir. Yaz tatillerini isterlerse İngiltere’nin tarihi ve kültür dolu şehirlerinden birinde isterlerse de Amerika’nın doğal güzellikleriyle, ünlü plajlarıyla çevrili şehirlerinden birinde değerlendirerek çocuklarıyla beraber farklı ve unutulmaz bir deneyim kazanmış oluyorlar. 


Programlar ve detaylar için tıklayınız

Detaylı bilgi için: 0212 280 41 07 / 08
     akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin