DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

LİSANS

University of Chichester


University of Chichester

Hakkında

Kurulumu öğretmen okulu şeklindedir. Sonrasında yüksek öğretim sağlayan Bishop Otter Koleji üniversite statüsü alarak 2005 yılı itibariyle  akademik yüksek okul eğitimi vermeye başlamıştır. 1829 yılında Kings College London’ın müdürü olan William Otter tarafından kurulmuştur.

Yapılan son araştırmalar sonucunda Chichester Üniversitesi öğrencileri İngiltere’nin diğer modern üniversitelerinde bulunan öğrencilerden çok daha fazla memnun olduğu görülmektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki geçen yılın sonuçlarına göre yüzde 1’lik ve 2005’ten bu yana da %8’lik bir artış sağlanmıştır.

2009 Milli Öğrenci Araştırması’na (NSS) bağlı olarak alınan sonuçlara göre üniversitede okuyan öğrencilerin %90’a yakınının aldıkları eğitimin kalitesinden memnun olduğu görülmüştür. Bu araştırma sonucunda üniversite en popüler üniversiteler arasına katılmıştır.

Yüksek Eğitim İstatistik Enstitüsü’nün (HESA) rapor sonuçlarına göre Chichester Üniversitesi mezunlarının istihdamı açısından Güney Britanya’nın en popüler okuludur. 
 
Chichester Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerin %94.2’sinin işe yerleştiği veya mezun olduktan sonraki ilk 6 ayında yüksek eğitime devam etmekte olduğu 2009 HESA sonuçlarında ortaya çıkmıştır.
 
Birleşik krallık genelinde toplam 115 yüksek eğitim enstitüsü ve 117 kolej Milli Öğrenci Araştırması’na (NSS) katılmıştır.

Kampüsler

Bognor Regis kampüsü ve  Bishop Otter Campus  olmak üzere 2  ana kampüsten oluşmaktadır.

Bognor Regis kampüsü

Denize sadece beş dakika mesafede yer alan Bognor Regis kampüs, St Michael, Dome ve Mordington Evi gibi güzel Gürcü mimarisine sahiptir.

Bu popüler tatil beldesinin en önemli özelliği; kumlu,çakıllı ve uzun plajlara sahip olmasıdır. Burada uzun yürüyüşler veya yelken, rüzgar sörfü, jet ski ve diğer birçok su sporu aktivitelerine katılabilirler.

Chichester (Bishop Otter)  Kampüs

Kampüs içinde dinlenmek için bol yeşil alanlara sahiptir. Tarihi binaların ve modern tesislerin olduğu bir ortamda yer almaktadır.

Kampüs  içinde  büyük bir yemekhane ve Holts adında küçük bir kafe vardır.
Fakülteler ve Programlar

İşletme, sanat, beşeri bilimler, spor, eğitim bilimleri ve sosyal bilimler ana bilim dallarında Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Foundation programları sunmaktadır. Bunlardan bazıları:

Lisans programları:

  • Accounting & Finance
  • Business Studies
  • Event Management
  • HR Management
  • IT Management
  • Marketing
  • Tourism Management

Yüksek lisans programları:

MSc International Business

 
Seyahat ve Ulaşım 

Bishop Otter kampüsü Chichester’ın kuzey merkezinde ve tran istasyonuna 20 dakika yürüme mesafesindedir.

Chichester’dan  London Victoria’ya seyahat 1 saat 35 dak.sürmektedir. Ayrıca  Portsmouth, Southampton ve Brighton’a tren vardır (1 saatten daha az sürmektedir ).

Bognor Regis kampüsü şehir merkezinin kuzeydoğusunda kalmakta ve tren istasyonuna 10 dakika yürüyüş mesafesindedir.

Bognor tren istasyonundan London Victoria ve London Bridge’e direkt demiryolu hattı bulunmaktadır (yaklaşık 1 saat 45 dak.).

Konaklama

Residence yurtlarında konaklama imkanı sunmaktadır. Ayrıca aile yanında konaklama ya da özel apartman dairesi kiralama gibi alternatif konaklama olanakları da mevcuttur. Üniversitenin sunduğu tüm konaklama alternatifleri ya kampus içinde ya da kampus yakınındadır. 

Ücretler ve Ödemeler

Lisans programları £9,200 £ ile 10,500 £ arasında değişmektedir.

Yüksek lisans program fiyatları  £9,450 £ ile 10,775 £   arasında değişmektedir.

 Web: http://www.chi.ac.uk/

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin