DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

SINAV HAZIRLIK KURSLARI

Sınav hazırlık kursları, öğrencileri uluslararası geçerliliği olan diploma ve sertifika sınavlarına hazırlamaya yönelik programlardır. Her sertifaka ve diploma türü için yılın değişik tarihlerinde ilgili ülkenin yetkili mercileri tarafından sınavlar organize edilmektedir. Bu kurslara öğrencilerin katılabilmesi için İngilizce seviyeleri yeterli düzeyde olmalıdır, çünkü bu kurslar kısa dönemler halinde düzenlenmekte olup, amacı öğrencilerin İngilizce seviyelerini arttırmaktan çok onları sınav ve test tekniklerine hazırlamaktır.

Bu sınavlara öğrencilerin katılması, başarılarını görmeleri ve motivasyonlarını arttırıcı bir etken olması nedeniyle tavsiye edilir. Özellikle yabancı üniversitelerde lisans ve mastır eğitimi almak isteyen kişilerin dil yeterlilik seviyelerini kanıtlayabilmeleri için TOEFL, IELTS gibi sınavlardan yeterli puanı almaları zorunludur.

Profesyonel sertifika ve diploma programlarının en çok tercih edilenleri şunlardır: KET- Cambridge Key English Test, PET- Cambridge Preliminary English Test, FCE-Cambridge First Certificate in English, CAE- Cambridge In Advanced English, TOEIC- Test of English For International Communications, IELTS- International English Language Testing System, TOEFL- Test Of English as a Foreign Language, BEC- Cambridge Business English Certificate, London Chamber of Commerce and Industry Business Examinations, SEFIC- Spoken English for Industry and Commerce, City and guilds, CLAIT-Computer Literacy and Information Technology, ICM- Institute of Commercial Managements, galileo.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.