DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

Did Deutsch-Institut

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : Almanya
Şehir Adı : Berlin
Okul Adı : Did Deutsch-Institut
Web Site : goo.gl/FxjWk0
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 1570 EUR --
3 Hafta 2295 EUR --
4 Hafta 3020 EUR --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

‘‘Almanya’da Almanca’’ olarak dilimize çevrilen bir isme sahip olan DID (Deutsch in Deutschland), 1970’lerden bu yana kaliteli ve pratik yapmaya yönelik olan Almanca dil eğitimiyle, her yıl farklı ülkelerden 5000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

DID Deutsch-Institut - Berlin

Almanya’nın başkenti olan Berlin, muhteşem kültürel ve sosyal ortamı, yaz boyu süren etkinlikleri ile Avrupa’nın en görkemli şehirlerindendir. Okul şehrin tam kalbinde ve kültürel merkezi olan Berlin-Mitte’de yer alır. Reichstag, Brandenburg Gate gibi yerler yürüme mesafesindedir. Potsdamer Platz, Berlin Duvarı, Soykırım Müzesi de yurtların hemen yakınında yer alır. Tren istasyonu ise 5 dakika yürüme masefesindedir.

Program Merkezi: Berlin - Mitte
Program Tarihi: 16 Haziran – 24 Ağustos 2019
Yaş Aralığı: 14 - 17
Eğitim: Almanca
Konaklama Seçenekleri: Yurt – 2 veya 4 Kişilik Oda, Özel Wc-Banyo
Aktivite Seçenekleri: Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Berlin Havaalanı

Program Ücreti: 1570 € (2 Hafta)  |  2295 € (3 Hafta)  |  3020 € (4 Hafta)


Eğitim

Bu programa katılan öğrenciler öncelikle seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine göre sınıflara yerleştirilir. Öğrenciler haftada 20 ders Genel Almanca dersleri alır. Dersler saat 09:00 – 12:30 arasında gerçekleşir. Öğrenciler isterse haftalık € 50 ekstra ücret ödeyerek haftalık ders saatini 24 derse çıkartabilir. Kurs sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanır.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler şehir merkezlerinde yer alan yurtlarda 4 kişilik odalarda kalır. Öğrenciler haftalık € 50 ekstra ücret ödeyerek 2 kişilik odalarda kalabilirler. Odalarda duş ve tuvaletler mevcuttur. Günde 3 öğün yemek programa dahildir.

Aktivite ve Geziler

Sony Center, Berlin Wall, Brandenburg Gate, Berlin Cathedral, Church, Victory Column, Museum of Technology

Havaalanı Transfer

Ek ücret karşılığında havaalanı transfer hizmeti verilir. Program başlangıcı Pazar, bitişi Cumartesi günleridir.

Berlin

Almanya'nın başkentidir. 1943'te Almanya ikiye bölününce, Berlin de Doğu Berlin ve Batı Berlin diye ikiye bölündü. Doğu Berlin, Doğu Almanya'nın başşehri, Batı Berlin ise Batı Almanya'nın bir eyaleti oldu. 1961'de Doğu Almanya tarafından yapılan ve "Utanç Duvarı" diye tanınan Berlin Duvarı, Almanya'nın bölünmüşlüğünün bir sembolüydü. 1990'da iki Almanya'nın birleşmesiyle Berlin Duvarı yıkıldı. Kilise merasimiyle birleştirilen Berlin, Birleşik Almanya'nın baş şehri oldu.

Berlin şehir merkezinin ortasından geçen Spree Irmağının buzul vadisi üzerinde, Atlas Okyanusunun etkisinin azaldığı ve kara ikliminin başladığı yerde kuruludur. Bu yüzden havası soğuk ve az nemli, öte yandan diğer sanayi şehirlerine göre de temizdir. Berlinde kış aylarında ortalama sıcaklık 0°C, yaz aylarında ise 18°C'dir.

Berlin, sanat alanında da dünyanın en önemli şehirleri arasındadır. Üç opera, filarmoni, birçok tiyatro, konser salonu ve kütüphanenin yanı sıra; Berlin Film Festivali, festival haftaları ve tiyatro günleri, tüm sanatseverleri Berlin'e çekmektedir. Berlin, Almanya'nın sadece siyasi değil, aynı zamanda da kültür başkentidir. Berlin'de birçok müze bulunmaktadır.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin