DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

LİSANS

University of Swansea


University of Swansea

Swansea Üniversitesi’nin temeli 1920 yılında Kral V.George tarafından atılmıştır . 89 öğrenciyle eğitime başlayan Swansea, günümüzde 90 farklı ülkeden yaklaşık 15.000 öğrenciye ev sahipliği yapmakta olan uluslararası saygınlığa sahip bir araştırma üniversitesidir. Swansea 2005 yılında, Birleşik Krallık genelindeki öğrenci memnuniyeti anketinde ( Best Student Experience ) en başarılı üniversite olarak seçilmiştir. 2012 Shainghai Ranking verilerine göre dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 500’e girmiştir.Swansea, Galler genelinde öğrenci sayısı olarak en büyük üçüncü üniversitedir. 2,5 mil büyüklüğünde çok büyük bir kampüse sahip olan üniversite kampüsleriyle öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını sağlamakta ve sağlık hizmetleriyle öğrencilerini ön planda tutmaktadır. Muhteşem bir coğrafyada yer alan Swansea Üniversitesi, büyüleyici doğası ve kıyı şeridiyle uluslararası öğrencilere pek çok imkanı bir arada sunar.

Swansea Üniversitesi, yıl boyunca çalışmalar ve tavsiye oturumları düzenleyen özel bir Uluslararası Kariyer Danışmanına sahip İngiltere’deki dört kurumdan biridir. Böylelikle uluslararası öğrenciler kariyer belirlemede ihtiyaç duydukları tüm desteği alabilmektedirler.


Kampüsler:

Kampüs Britanya’nın en görkemli doğa harikalarından biri olan Gower Peninsula’ya komşu pozisyondadır. Londra’ya trenle yaklaşık 3 saat, Galler’in başkenti Cardiff’e ise yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.

Bay Campus
Swansea Üniversitesi Bay Kampüsü 65 dönüm arazi içerisinde, Swansea’nin doğusunda Neath Port Talbot bölgesinde yer almaktadır. 2020 yılında tamamlanacak olan Kampüs, 2015’in başı itibariyle faaliyete girmiştir. Bay Kampüste College of Engineering (Mühendislik Okulu) ve School of Management (Yöneticilik Okulu) bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde öğrenci hizmetleri binası, kütüphane, araştırma merkezleri, 700 kişilik konferans salonu, toplantı odaları, kafe, bar, restaurantlar, mini marketler, spor salonları ve sahil şeridi de yer almaktadır.

Singleton Park Campus
1920 yılında kurulan Singleton Park Kampüs, şehir merkezinde yeşillikler içerisinde sahile yakın bir konumdadır. Bütün fakülteler, bölümler ve öğrenci yurtları bu yerleşkede bulunur.


Fakülteler ve Programlar

• The School of Arts and Humanities (Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi)
• The School of Business, Economics and Law (İşletme ve İktisadi Bilimler Fakültesi)
• The School of Environment and Society (Çevre Bilimleri Fakültesi)
• The School of Engineering (Mühendislik Fakültesi)
• The School of Human Science (Sosyoloji Fakültesi)
• The School of Health Science (Sağlık Fakültesi)
• The School of Medicine (Tıp Fakültesi)
• The School of Law (Hukuk Fakültesi)
• The School of Physical Sciences (Fizik ve Doğa Bilimleri Fakültesi)


Konaklama

Swansea Üniversitesi Britanya’nın en uygun ve kaliteli konaklama imkanına sahip 3. üniversitesidir.
Tek kişilik/çift kişilik odalardan, en-suite odalara (banyo, tuvalet içinde), self-servisden tam/yarım pansiyon seçeneğine, kampüs içi ya da dışı konaklamaya, aileli öğrencilerden, engelli öğrencilere hitap eden kaliteli konaklama seçenekleriyle hizmet vermektedir.


Ücretler

Lisans: £13,000 - : £15,000
Yüksek Lisans : £12,900 - £16,500

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin