DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

NSLC - Psychology and Neuroscience

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Chicago
Okul Adı : NSLC - Psychology and Neuroscience
Web Site : www.nslcleaders.org
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta 3295 USD --
3 Hafta -- --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler

National Student Leadership Conference (NSLC), dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası lise öğrencileri için kariyer odaklı ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik çeşitli alanlardaki konferanslara ev sahipliği yapar. Bu konferanslar ile öğrenci, en prestijli Amerika üniversite kampüslerinde öğrenci olma deneyimi edinir, pratiğe yönelik eğitim alır, ilgilenen alana yönelik hazırlanan özel gezi programlarına katılır ve alanında uzman liderler ile tanışma şansına sahip olur.
Okulun sunduğu zengin programlar arasından bir örneğine ait detayları aşağıda bulabilirsiniz, diğer programlarla ilgili lütfen bizimle irtibata geçiniz.


Psychology and Neuroscience (9 Günlük Program)

Bu program Amerika’nın pek çok eyaletinde ve şehrinde verilmektedir.

Program Merkezleri:

  • Washington, DC – American University (14 Haziran – 31 Temmuz)
  • Boston, MA – Harvard Medical School (24 Haziran – 01 Ağustos)
  • Nashville, TN – Vanderbilt University (13 Haziran – 25 Haziran)

Yaş Aralığı: 14 - 18
Eğitim: Genel İngilizce
Konaklama Seçenekleri: Yurt
Aktivite Seçenekleri: Sosyal, Sanatsal ve Kültürel Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Seçilen lokasyon baz alınarak $40-80 tutarında ek ücret ile havaalanı transfer organize edilir.

Program Ücreti: 9 Gün : 3295 $

Açıklama

Öğrenciler program süresince seçtikleri alanlarda gezi ve aktivitelere dahil olur ve alanında uzman tanınmış kişilerin konferanslarına katılır. Öğrenciler okulda sunulan tercih ettikleri programı 9 gün boyunca kendi alanında pratiğe yönelik bir eğitimle alabilirler.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler seçtikleri lokasyona bağlı olarak NSLC’nin kendi organize ettiği yurtlarda veya okulun kendi yurtlarında tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalır. Günlük 3 öğün yemek program ücretine dahildir. Gezi günlerinde öğrenciler için ayrıca paket yemek hazırlanır.

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler katıldıkları programa bağlı olarak çeşitli üniversite, kültürel geziler, hastane ve tıbbı alan gezileri gibi gezi programlarına dahil olur.

Psychology & Neuroscience Programı Örnek Geziler:
  • Washington, D.C.: Uniformed Services F. Edward Hébert School of Medicine, National Institutes of Health American Psychological Association, Capitol Hill and Smithsonian Museums, Holocaust Memorial Museum Historic D.C. Monuments at Night.
  • Nashville, TN: Vanderbilt University Medical Center, Belmont University School of Psychological Sciences, Nashville Science Museum: BodyQuest, Grand Ole’ Opry

Havaalanı Transfer

Seçilen lokasyon baz alınarak $40-80 tutarında ek ücret ile havaalanı transfer organize edilir.

Chicago

Illinois eyaletinin Michigan gölü kıyısında kurulmuş olan, Amerika’nın üçüncü büyük şehridir. ‘Windy City’ olarak da anılan Chicago, New Orleans ile beraber Jazz’ın doğuğu şehir olarak kabul edilir. Chicago, Jazz’ın doğum yeri olarak müzikseverler için de çok büyük fırsatlar sunar. Blues ve Jazz barları tanınmış gruplarını misafir eder. Özellikle Jazz severlere kesinlikle bu şehre gitmelerini öneririz. Üst üste 4 kez NBA şampiyonu olan Michael Jordan’lı Chicago Bulls basketbol takımı, şehrin simgesi konumundadır.

Chicago’ya ilk geldiğinizde Amerika’nın Los Angeles ve New York gibi diğer şehirlerine nispeten daha düzenli ve sakin olduğunu fark edeceksiniz. Şehir merkezini yürüyerek gezebilirsiniz. Pek çok kültüre ait restoranları, çeşit çeşit bar ve gece kulüpleri, ünlü oyun ve müzikalleri misafir eden tiyatrolar, sinemalar ve daha birçok mevsimsel aktivite ile her zevke uygun eğlence bulabilmek mümkündür. Yazın göl kenarında halka açık 29 plajda göle girip, plaj voleybolu oynayabilir, gölde yelken veya sörf yapabilir, tekne ile gezebilir; şehir merkezinin kuzeyinde göl yakınındaki kanalda ve çevre nehirlerde kano ile gezebilirsiniz.

Yaşam masrafları açısından diğer metro şehirler ile hemen hemen aynı olan Chicago şehri devamlı büyümektedir. İş imkanları açısından değişik bir yelpazeye sahip olan Chicago, Sears, Motorola, Bank One, Boeing, Mc Donalds, Kraft, Caterpillar gibi çeşitli sektörlerden en büyüklerin yönetim merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin