DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

DİL OKULLARI

Stafford House International

Program Adı : Dil Okulları
Kurs Adı : İngilizce
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Chicago
Okul Adı : Stafford House International
Web Site : www.staffordhouse.com
Süre
Kurs Tipi Ders Saati 4 Hafta 8 Hafta 12 Hafta 24 Hafta 36 Hafta
Gündüz Kursu 25 1640 USD 3280 USD 4560 USD 8160 USD 11880 USD
Gündüz Kursu 30 1760 USD 3520 USD 4920 USD 8880 USD 12960 USD
Kayıt Ücreti : 150 USD
Aile Yanı : Tek Kişilik Yarım Pansiyon 320 US
Yurt : Tek Kişilik Yarım Pansiyon 275 US
Havaalanı Transfer Ücreti : 130 USD
Konaklama Ayarlama Ücreti : 100 USD

Kurs Tanımı

Stafford House ABD ve Kanada’da İngilizce eğitim veren özel bir dil okuludur. Chicago, San Francisco, San Diego ve Vancouver’de bulunan okul merkezlerinde yılda 8000’den fazla öğrenciye İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

Intrax, temelde İngilizce dil eğitimi kursları olmak üzere uluslararası öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Öğrenim programları, servisleri ve özellikle eğitim kadrosu ile öğrencilere başarı odaklı eğitim sunmaktadır.

Aile yanında konaklama Amerikan kültür ve hayatını yaşamak için eşiz bir fırsattır. Aile yanı konaklamayı seçtiğiniz zaman Chicago bölgesinde yaşayan güvenilir ailelerden, sizin için en uygun olanının yanına yerleştirilirsiniz. Genellikle her aile haftada 14 öğün yemek vermektedir. Yurtta konaklamayı seçen öğrenciler de uluslar arası bir atmosferde eğlenceli vakit geçirmektedirler.


Chicago

Illinois eyaletinin Michigan gölü kıyısında kurulmuş olan, Amerika’nın üçüncü büyük şehridir. ‘Windy City’ olarak da anılan Chicago, New Orleans ile beraber Jazz’ın doğuğu şehir olarak kabul edilir. Chicago, Jazz’ın doğum yeri olarak müzikseverler için de çok büyük fırsatlar sunar. Blues ve Jazz barları tanınmış gruplarını misafir eder. Özellikle Jazz severlere kesinlikle bu şehre gitmelerini öneririz. Üst üste 4 kez NBA şampiyonu olan Michael Jordan’lı Chicago Bulls basketbol takımı, şehrin simgesi konumundadır.

Chicago’ya ilk geldiğinizde Amerika’nın Los Angeles ve New York gibi diğer şehirlerine nispeten daha düzenli ve sakin olduğunu fark edeceksiniz. Şehir merkezini yürüyerek gezebilirsiniz. Pek çok kültüre ait restoranları, çeşit çeşit bar ve gece kulüpleri, ünlü oyun ve müzikalleri misafir eden tiyatrolar, sinemalar ve daha birçok mevsimsel aktivite ile her zevke uygun eğlence bulabilmek mümkündür. Yazın göl kenarında halka açık 29 plajda göle girip, plaj voleybolu oynayabilir, gölde yelken veya sörf yapabilir, tekne ile gezebilir; şehir merkezinin kuzeyinde göl yakınındaki kanalda ve çevre nehirlerde kano ile gezebilirsiniz.

Yaşam masrafları açısından diğer metro şehirler ile hemen hemen aynı olan Chicago şehri devamlı büyümektedir. İş imkanları açısından değişik bir yelpazeye sahip olan Chicago, Sears, Motorola, Bank One, Boeing, Mc Donalds, Kraft, Caterpillar gibi çeşitli sektörlerden en büyüklerin yönetim merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin