DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

DİL OKULLARI

Kaplan International

Program Adı : Dil Okulları
Kurs Adı : İngilizce
Ülke Adı : ABD
Şehir Adı : Portland
Okul Adı : Kaplan International
Web Site : www.kaplaninternational.com
Süre
Kurs Tipi Ders Saati 4 Hafta 8 Hafta 12 Hafta 24 Hafta 36 Hafta
Gündüz Kursu 27 1860 USD 3600 USD 5400 USD 10080 USD 15120 USD
Gündüz Kursu 35 2140 USD 4080 USD 6120 USD 11520 USD 16560 USD
Kayıt Ücreti : 185 USD
Aile Yanı : Tek Kişilik Yarım Pansiyon 260 US
Yurt : Tek Kişilik Yarım Pansiyon 395 USDTek Kişilik Yemeksiz 380 US
Havaalanı Transfer Ücreti : 130 USD
Konaklama Ayarlama Ücreti : 50 USD

Kurs Tanımı

Dünyanın en eski dil okullarından olan Kaplan, 80 yıldır gençlere hayatlarındaki akademik yolu seçmelerinde yardımcı olmaktadır. Dünya üzerinde İngilizce ana dil olan 6 farklı ülkede ve yaklaşık 34 farklı şehirde öğrencilere dil eğitimi hizmeti vermektedir. Uzmanlardan oluşan ekip, öğrencilerin öğrenimleri online gereçler ve interaktif grup eğitimleriyle birleştirmişlerdir. Kaplan’a özel K+notes ders kitapları kullanılmaktadır. Ek olarak sınıf içi eğitimi pekiştiren seviyeye uygun materyalleri bulunan K+tools sistemi, bireysel yönlendirilen eğitim materyalleri K+ekstra sistemi ve düzenli derslerin yanı sıra hafta boyu süren öğretmen yönetimindeki eğitim seansları için K+clubs sistemleri mevcuttur.

Portland okulu, dünyanın en yeşil şehirlerinden biri olan Portland’ın Pearl bölgesinde konumlandırılmıştır. Modern dizayn edilmiş ve etrafı popüler mağaza, restoran, kafelerde çevrili bir binada öğrencilere hizmet vermektedir. Sayısız otobüs, hafif raylı tren ve tramvay bir kaç dakika uzaklıktadır. Şehrin ünlü yemek arabaları, Pioneer Meydanı’ndaki ücretsiz gösterileri, Güzel Japon bahçeleri ve Oregon Hayvanat Bahçesi turistler ve öğrenciler için cezbedici bir lokasyon olmasını sağlamıştır.

Öğrencilerin kullanımı için internet, interaktif yazı tahtaları, kütüphane, ortak kullanım alanı, multimedya laboratuvarları ve engelliler için erişim imkanı bulunur.

Okul öğrencilere aile yanında konaklama ya da yurt konaklaması sunar. Aile yanı konaklamaları seçtiğiniz zaman sizin için en uygun olan denetlenmiş ailelerin yanına yerleştirilirsiniz. Yurt konaklamaları ise okula daha yakın olmakla beraber öğrenciler uluslararası bir atmosferde eğlenceli vakit geçirebilirler.

Portland

Kuzey Amerika'da, Kuzey Atlas Okyanusu ve Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısında, Kanada ile Meksika arasında yer alır. 2010 sayımlarına göre nüfusu 583,776’dır. Çoğunlukla ılıman bir iklime sahip olan bu eyalet, Hawaii ve Florida'da tropikal, Alaska'da arktik, Mississippi Nehri kıyısında yarı bozkır, güneybatıda çorak iklim görülür. Çok fazla gül bahçesi görüldüğü için, güllerin şehri (The city of Roses) olarak bilinmektedir.

Portland Art Museum (Sanat Müzesi), The Oregon Museum  of Science and Industry ( Bilim ve Endüstri Müzesi), Pearl District ve Alberta Art District bölglerindeki sanat galerileri, Oregon Zoo ( Oregon Hayvanat Bahçesi), Portland Japanese Garden ( Portland Japon Bahçesi ), World Forestry Centre ( Dünya Ormancılık Merkezi), Hoyt Arboretum başlıca gezilip görülecek yerler arasındadır.

Ayrıca şehrin en büyük bağımsız kitapevi olan Powell’s City of Books’dan çok çeşitli kitaplar bulabilir, haziranda gerçekleştirilen Portland Rose Festival’de ejder tekne yarışlarına veya Tom McCall kıyı parkta karnaval gezintilerine katılabilirsiniz. Eğer bu tarihlerde şehirde değilseniz üzülmeyin.Yıl boyunca şehirde çok farklı festivaller gerçekleştirilmektedir. Bunlardan bir diğeri de Oregon Brewers Festivali’dir. Oregon Brewers Festivali Kuzey Amerika’daki en büyük açık hava sanat bira festivalidir. 2008 yılında 70.000’den fazla katılımcısı olmuştur. 50 takvim yılı boyunca diğer büyük bira festivalleri Bahar Bira ve Nisan ayında Şarap Festivali dahil, Haziran ayında Kuzey Amerika Organik Bira Festivali, Temmuz ayında Portland Uluslararası Beerfest, [51] ve Aralık ayında Tatil Ale Festivali gibi festivallere bolca ev sahipliği yapan güzel bir şehirdir Portland.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin