DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

YAZ OKULLARI

TASIS

Program Adı : Yaz Okulları
Kurs Adı : Junior
Ülke Adı : İngiltere
Şehir Adı : Londra
Okul Adı : TASIS
Web Site : goo.gl/UXv06e
SÜRE Yurt Aile Yanı
2 Hafta -- --
3 Hafta 4160 GBP --
4 Hafta -- --
+ Hafta -- --

Kurs Tanımı

Genel Bilgiler 

TASIS, M. Crist Fleming tarafından 1956 yılında İsviçre’de kurulmuş olmasıyla Avrupa’da kurulan ilk yatılı Amerikan okulu olmuştur. Günümüzde İngiltere, İsviçre, Fransa ve Porto Riko’da okulları bulunmaktadır. Uluslararası okullar arasında birinci sınıf itibar sahibi olan TASIS, gündüz okulu ve yatılı okul sistemi, kaliteli eğitimi ve profesyonel öğretmenleriyle benzeri olmayan bir okuldur. TASIS İngiltere, kuruluşundan itibaren yaz okulları (TESS) ve yaz aylarında uygulanan TASIS İngilizce Dil Programı’na (TELP) ev sahipliği yapmıştır. Okul kampüsü Surrey’e bağlı sakin bir semt olan Thorpe’de yer alır. 

Öğrenciler TASIS İngiltere Yaz Kampı’nda haftada 15 saat aşağıdaki programlardan birine seçer. Ayrıca ana programa ek olarak 3 haftalık programda bir seçmeli ders alarak konuyla ilgili haftalık 4 saat 10 dakika eğitim alırlar.
English Language Courses

Program Merkezi: Surrey, İngiltere 
Program Tarihi: 24 Haziran – 03 Ağustos 2019
Yaş Aralığı: 10 - 17 
Eğitim: Genel İngilizce
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri: Sanatsal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Heathrow veya Gatwick Havaalanları

Program Ücreti: 4160 £ (3 Hafta)

Eğitim

Bu programda öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmek hedeflenmiştir. Bu programda moda, uluslararası eğitim sistemi, iklim ve hava şartları gibi çeşitli konular belirlenir ve bu konular üzerinden yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerileri üzerinde yoğunlaşılır. Öğrenciler derslerde grup çalışmasına katılır, bireysel sunumlar hazırlar, diyalog kurar, iletisim oyunlarında aktif rol oynar ve sözlü iletişimi geliştiren tartışmalara katılır. Öğrenciler bu programa 3 veya 6 hafta süre ile katılım sağlayabilir.
IELTS Preparation

Program Merkezi: Surrey, İngiltere 
Program Tarihi: 24 Haziran – 03 Ağustos 2019
Yaş Aralığı: 15 - 17 
Eğitim: Sınav Hazırlık
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri: Sanatsal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Heathrow veya Gatwick Havaalanları

Program Ücreti: 4160 £ (3 Hafta)

Eğitim

Öğrenciler bu programda uluslarası üniversitelerde lisans eğitimine başlamak için gerekli olan IELTS sınavına hazırlık dersleri alırlar. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma alanlarında sınav tekniklerini öğrenir ve bu anlamda gelişim kaydederler. 
Enrichment Courses

Program Merkezi: Surrey, İngiltere 
Program Tarihi: 24 Haziran – 03 Ağustos 2019
Yaş Aralığı: 10 - 17
Eğitim: Akademik Ders
Konaklama Seçenekleri: Yurt – Paylaşımlı Oda
Aktivite Seçenekleri: Sanatsal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler
Havaalanı Transfer: Londra Heathrow veya Gatwick Havaalanları 

Program Ücreti: 4160 £ (3 Hafta)

Eğitim

TASIS İngiltere’de sunulan Enrichment Courses öğrencilerin ilgi duydukları alanlar ile ilgili eğitim almalarını sağlar. Dünyanın dört bir yanından kendilerine özgü bakış açılarına ve farklı fikirlere sahip birçok öğrencinin ilgisini çeken bu programda öğrenciler kendi becerilerini de test etmiş olurlar. Kursların birçoğu İngiltere ve Londra’nın tarihi ve kültürel hazinelerine odaklanır ve alanında uzman kişilerce sıkça sınıf gezileri gerçekleştirilir. 

Öğrenciler Enrichment Courses olarak adlandırılmış aşağıdaki programlardan birini seçer ve 3 hafta boyunca seçtiği alanda eğitim alır. 

*Reading Adventures, Earth Discovery & Leadership (10 – 12 yaş)
*Creative English (10 – 12 yaş)
*English Literature as Movies (13 – 17 yaş)
*London Through a Lens (13 – 17 yaş)
*Television Production (13 – 17 yaş)
*Fashion & Textile Design (13 – 17 yaş)
*Drawing & 3D Design (14 – 17 yaş)
*STEM (Science, Technology, Math & Engineering) (13 – 17 yaş)
*Debate and Leadership Skills (14 – 17)
*International Business (14 – 17 yaş)
*Writing Enhancement (13 – 17 yaş)


Konaklama ve Yemekler

Yurtlarda ayrı ülkelerden öğrenciler okul kampüsündeki tarihi yurt binalarında 1 – 8 kişilik odalarda kalırlar. Odalar yaş gruplarına göre ayrılır.Günde 3 öğün yemek okulun yemekhanesinde öğrencilere sunulur.

Aktivite ve Geziler

Derslerden sonra ve akşamları öğrencier için çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktivite düzenlenir. Öğrenciler derslerden sonra ilgilendikleri spor alanındaki aktivitelere katılabilir. Basketball, fitness ,futbol, masa tenisi, tenis, volleyball buna örnek verilebilir. Gezi ve etkinlikler: Afternoon Tea at Great Fosters, British Museum, Buckingham Palace, Cambridge, Chelsea Stadium Tour, Knightsbridge & Harrods, London Eye, Madame Tussauds Wax Museum, Oxford, Paintball, Stonehenge & Salisbury, Thorpe Park, Tower of London, Warner Studios: Harry Potter Tour, Wimbledon 

Havaalanı Transfer

Havaalanı transfer program ücretine dahildir.İlk 3 haftalık dönemde program başlangıcı Pazartesi, bitişi Pazar günüdür. İkinci 3 haftalık dönemde program başlangıcı Salı, bitişi Pazartesi günüdür. 6 haftalık program başlangıcı ve bitişi Pazartesi günleridir.

Londra

İngiltere’nin başkenti olan Londra, kendine özgü tarihi mimarisi, şehir düzeni, hareketliliğini yanı sıra aynı zamanda biraz şehir merkezinden uzaklaştığınızda huzurlu ve sakin yaşam tarzı, şehrin her yerine dağılmış çok sayıda yemyeşil parkları ile şehir içinde doğal yaşamı muhafaza edebilen bir şehirdir.. Ayrıca dünyanın en büyük metropollerinden biri olan , kültür zenginliği ve eğlence hayatı ile turistler ve öğrenciler için en popular şehirlerinden biridir.

Londra’da, Oxford Street’ten alışveriş yapabilir, Hyde Park'ta Pazar günü Serbest Kürsü'ye gidip istediğiniz konuda konuşabilir, Thames'te tekne turu yaparak nehir boyunca birçok güzellikle karşılaşabilirsiniz. Tower Bridge’e çıkıp dünyanın en büyüleyici manzaralarından birini izleyebilir, üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilir, İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'in ikamet ettiği Buckingham Sarayı'nı gezebilir, London Eye'a çıkıp 135 metre yükseklikten tüm Londra'ya hakim olabilirsiniz. British Museum'da Türkiye’de dahil dünyanın birçok ülkesinden gelen tarihi eserleri görebilir, Lady Diana'nın evi olan Kensington Palace'ı ziyaret edebilir, Portobello Market ve Camden Town Market sokak pazarlarında her türden ikinci el alışverişi yapabilirsiniz.

Ağustos ayında Londra'daysanız inanılmaz ses ve görüntü gösterileriyle dolu Nothing Hill Karnavalı'na katılabilir, Madame Tussaud’s Müzesi'nde dünyaca ünlü kişilerin balmumundan heykellerini görebilir, dünya saat sisteminin merkezi Greenwich'teki Denizcilik ve Rasathane müzelerini gezebilirsiniz. Renklerinin ve çeşitliliğinin tadına varmak isteyen öğrenciler için en ideal öğrenim mekanıdır. Tüm bu özelliklerinin yanında Londra, İngilizce eğitiminde yüzlerce profesyonel dil okuluna ev sahipliği yapması nedeniyle dünyada İngilizce eğitiminin 1 numaralı merkezidir.

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin