DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.              
Birmingham City Üniversitesi

Hakkında
80 farklı ülkeden 22,000 öğrencisi ile Birmingham City Üniversitesi, büyük, farklı kültürlere açık ve git gide popülaritesi artan bir okuldur. Bizler, öğrencilerimize başarılı olmaları için en iyi olanakları sunarak onları yaptığımız her şeyin merkezine koymaktayız.

Kampüsler
City Centre Kampüsü: Birmingham’ın şehrinin doğusunda bulunan kampüs, Millennium Point ve Parkside binalarından oluşmaktadır. Millennium Point binasında Teknoloji, Mühendislik (TEE) fakülteleri ve Oyunculuk Okulu; Parkside binasında ise Birmingham Medya Okulu, Birmingham Sanat ve Tasarım Enstitüsü bulunmaktadır. 

City North Kampüsü: Şehir merkezinin yaklaşık olarak 5 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Tren istasyonu ve otobüslere bir kaç dakikalık mesafede bulunmaktadır. Birmingham İşletme Okulu, Birleşik Krallık’taki en geniş ve uzun zamandır eğitim veren işletme okuludur. Bunun haricinde Eğitim Fakültesi, Hukuk ve Sosyal Bilimler, İngilizce gibi ana bölümler bu kampüste yer almaktadır. Bunların haricinde Doug Ellis Spor Merkezi de burada bulunmaktadır.

City South Kampüsü: Şehir merkezinin güneyinde Edgbaston’da bulunan kampüste Sağlık Fakültesi yer almaktadır. Burada öğrencilerin öğrendiklerini pratiğe dökmeleri için Hastane Koğuşu, Simulasyon Mankenleri, Ameliyat Odası, Laboratuvar ve Mary Seacole Kütüphanesi bulunmaktadır. 
Birmingham Konservatuarı: Senfoni Salonu’ndan bir kaç dakika uzaklıktaki konservatuar, şehir merkezinde bulunmaktadır. 6 tane modern kayıt ve düzenleme stüdyosu ile birlikte 50 adet pratik odası ve 1 adet özel kütüphanesi vardır. Brimingham Konservatuarı, tüm Birleşik Krallık’taki 9 konservatuardan bir tanesi olup Londra dışındaki en iyi konservatuar olmaktadır. 

Costa Green Kampüsü: Bu kampüs artık kapalıdır. Burada yapılan tüm ders ve aktiviteler City Centre merkezine alınmıştır.

Bournville Kampüsü: Kampüsümüz Bornville kasabasındaki koruma alanında bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için Pathway programları burada gerçekleşmektedir.
Margaret Street, Sanat Okulu: Şehrin merkezindeki müze ve sanat galerilerinin hemen yanında yer almaktadır. 
Konu Alanları
• Sanat ve Tasarım
• İşletme
• Programlama
• Eğitim
• Mühendislik
• İngilizce
• Sağlık
• Hukuk
• Medya
• Müzik ve Tiyatro
• Sosyal Bilimler


Lisans programları için;
Lisansüstü programlar için;

Konaklama
Üniversitenin hem kendi bünyesindeki hem de anlaşmalı olduğu özel yurtları ile birlikte üniversitemiz, şehrin çeşitli konumlarında konaklama sağlamaktadır. Standart paylaşımlı ve özel banyolu odalar bulunmaktadır. 

Ücretler
Lisans ve yüksek lisans ücretleri yıllık olarak 10,500 ila 14,900 GBP olarak değişiklik göstermektedir. 
MBA programı yıllık 13,500 GBP’dir.

Burslar
Burs imkanları için aşağıdaki linki inceleyiniz:


akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin