DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

   

FULFORD ACADEMY

Web: www.fulfordacademy.com
Şehir: Brockville/Ontario
Yıllık Ücret (eğitim, konaklama ve yemekler dahil): 45,350 CAD
Başlangıç Dönemi: Eylül

Merrickville’de bulunmakta olan Fulford Preparatory College, Brockville’den 40 dakika mesafede, sakin kırsal bir bölgedeki konumu, küçük boyuttaki sınıfları ve öğrencilerine göstermiş olduğu bireysel alakası ile yüksek standardlarına sahiptir.

ESL (İngilizce İkinci Lisan) Temel Öğrenim Yılı
Bu bir senelik temel öğrenim yılı, yoğun bir İngilizce programını tatbik etmekte olup, öğrencilerin akademik öğrenime yönelik İngilizce’lerini ilerletmek amacı ile hazırlanmıştır. Programın başarısı akademik konuları, lisan öğrenim yöntemlerini ve toplumsal faaliyetleri entegre etmesine bağlıdır. Bu yapılandırılmış ortam, öğrencilere İngilizce becerilerini arttırabilmek için her türlü imkanı sağlar.

Eğitim 7. Sınıftran itibaren başlamaktadır. Öğrenci 10. sınıfa kadar eğitim aldıktan sonra, 11.ve12.sınıfta İngilizce ikinci lisan öğrenimi açısından Ontario Eğitim Bakanlığı müfredatını takip edebilmek için iki tüm sömestr (güz döneminde 4 kredi ve kış döneminde 4 kredi olmak üzere) ders göreceklerdir. Her öğrenci, başarılı olabilmek için 5 ile 10 kişilik sınıflar içinde öğrenimleri sırasında bireysel ilgi görecektir. Öğrencilerin transfer kredisi(leri), başarıyla tamamlamış oldukları 9./10./11. sınıflar için değerlendirilecek ve lise diploması doğrultusunda uygulanacaktır.Müfredatı anlama ile akademik başarı arasında direkt bağıntı vardır. Yüksek puanlar ve İngilizce öğrenimi, öğrencilerin kendilerine olan güveni arttırıp üniversite/kolejlere müracaatlarında avantaj sağlaramakta olup, onların 11. sınıf ve/veya 12. sınıfa kolaylıkla intibaklarını sağlar.

Mezuniyet Sonrası Kursları
Uluslararası bir liseden mezup olup, bir üniversite veya koleje girme hakkını kazanan, fakat dil konusunda yeterlilikleri bulunmayan öğrenciler için özellikle hazırlanmış olan kurslardır. Öğrenciler, TOEFL/IELTS (Test of English as a Foreign Language / International Language English Testing System – Yabancı Dil İngilizce Sınavı/Uluslararası İngilizce Dili Yeterlilik Sınavı) sınavlarında yeterli düzeyde puan tutturabilmek ve yeterli düzeyde sınıf içi kelime haznesine sahip olabilmek, okuma ve yazma becerilerini arttırabilmek için yoğun Akademik Öğrenime yönelik İngilizce programına tabi tutulacaktır.Mezuniyet sonrası kursların bir faydası da üniversite veya kolejlere girebilmek için esas teşkil edecek ve uluslararası lise diplomalarına ilave olarak bu üniversitelerin/kolejlerin şart koştuğu dil yeterliliğini de sağlamış olacaktır.

Yerleştirme Hizmetleri
Öğrenim konusundaki itibarımız, tatbik etmekte olduğumuz rehberlik ve güçlü eğitim danışmanlığı programlarımız, öğrencilerimizin başarılı olabilecekleri üniversite/kolejlere girmelerini sağlar. Fulford Preparatory Koleji, öğrencilere akademik yeterlilikleri yanısıra, onların her bakımdan yetişmiş bir birey olabilmeleri için yön gösterir. Öğrencilerimize her yönde rehberlik ve yerleştirme hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimiz kültürel bilinçlenmeyi hedef alarak aile ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde sunulmaktadır. Öğrencilerimizin İngilizce’ye yönelik yoğun öğrenimden faydalanarak Üniversite/Kolejlere girebilmeleri için temel bir öğrenim programını tasarlayıp uygulamaktayız.
 

akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin