DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

   

CHASE GRAMMAR SCHOOL


Web: www.chaseacademy.com
Şehir: Cannock
Eğitim Ücreti & Yurt (yemek dahil): 36,600 GBP
Başlangıç Dönemi: Eylül


Chase Grammar School 1879 yılında kurulmuş, İngiltere’nin en köklü okullarından biridir. Chase Grammar School Londra’nın kuzeybatısında, İngiltere’nin merkezinde yer alan Cannock'da yer almaktadır. Okul kampüsü Birmingham şehir merkezine yaklaşık 20-25 dakika uzaklıktadır. 15.000 metrekarelik yeşilliklerle dolu bir alan üzerine yayılmış okulda tüm sınıflar modern bir şekilde düzenlenmiş ve tüm gerekli ekipmanlarla donatılmıştır. Yatakhaneler çoğunlukla tek ve çift kişilik odalardan oluşur. Okulda ayrıca spor faaliyetlerinin gerçekleştiği 500 metrekarelik geniş bir spor merkezi bulunmaktadır.

Chase Academy'de 203 İngiliz öğrencinin yanı sıra çeşitli ülkelerden 127 uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. Düşük kontenjanlı sınıflarda eğitim veren ve öğretmenlerin her bir öğrenciyle yakından ilgilenmesine özen gösteren Chase Academy'de öğretmen başına düşen öğrenci sayısı yaklaşık 8’dir. 2014 Yılında Chase Grammar School, A-Level yani Üniversite Yerleştirme Sınavlarında %100 başarı yakalayarak tüm öğrencilerini üniversiteye yerleştirmiştir.

Chase Grammar School The Independent Gazetesi’nin yaptığı listede, A-level sonuçlarına göre İngiltere’nin En İyi Özel Liseleri sıralamasında yaklaşık 2600 lise arasından en iyi 16. Lise olarak yerini almıştır. Okul aynı zamanda müzik ve resim dallarında İngiltere bünyesinde yatılı okullar arasında düzenlenen yarışmalarda oldukça üst seviyede başarılar elde etmekte ve bu konuda yeteneğe sahip öğrencilere akademik burs yanında resim ve müzik bursu imkanı da sunmaktadır.

Chase Grammar School bünyesinde az sayıda Türk öğrenci barındırmasından ötürü, İngilizce’ye anadili gibi hakim olmayı hedefleyen Türk öğrenciler için ideal bir okuldur. Lise eğitimleri boyunca akademik hayatlarının yanısıra okul sonrasında da tüm faaliyetlerde de iletişim dili olarak yalnızca İngilizce konuşan öğrencilerin dil becerileri bu sayede gelişmektedir.

 
akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin